І знову Навальний. Похорони бідності та корупції в Росії

12 червня у РФ відзначали державне свято – День Росії. Та схоже, що цей день яскраво показав усьому світу велику тріщину, яке дало російське суспільство. Розкол проходить по лінії цінностей.

І знову Навальний. Похорони бідності та корупції в Росії

І знову Навальний. Похорони бідності та корупції в Росії

Цінності

Перечитуючи книгу професора Ярослава Грицака «26-й процент, або як подолати історію», детально зупинився на світовому дослідженні цінностей – «World Values Survey». Із 1981 року соціологи опитують людей майже 100 різних країн, задаючи їм прості питання: як часто ви ходите до церкви, чи відчуваєте себе щасливими, як краще виховувати дітей. Дослідники, отримуючи дані, дізнаються про підтримку демократії, толерантність до іноземців і етнічних меншин у конкретній країні, ставлення суспільства до гендерного рівноправ’я.

Цінності

Інглегарт

Результати опитування змальовують роль релігії, відношення людей до навколишнього середовища, роботи, сім’ї, політики, національної ідентичності.

– Зростаюча глобалізація світу робить все більш важливим поняття різноманітності. Люди з різними переконань і цінностями можуть жити разом і працювати разом продуктивно, але для того щоб це відбулося, дуже важливо зрозуміти і оцінити відмінні світогляду людей, – сказав про роботу WVS Романо Проді, колишній прем’єр-міністр Італії і десятий Президент Європейської комісії.

Цінностей багацько. Для більш зручнішого розуміння та означення, дослідники розділили їх на дві великі групи: самовираження та виживання.

Цінності – це те, заради чого ми готові жертвувати здоров’ям, часом, комфортом. Це те, що мотивує наші вчинки.

Самовираження

Молодь та дорослі люди середнього класу вже вдруге вийшли протестувати проти режиму Путіна. Бо для них виживання уже не є цінністю. Вони за самовираження і на це є декілька причин. По-перше, егалітарній молоді із соціальних мереж нічого втрачати. Бо коли ти не маєш майбутнього, то власне, про які втрати може йти мова?

У цієї молоді немає шансів будувати кар’єру, робити успішний бізнес, бо вони не є родичами чи друзями путінських чиновників або поліцейських, які можуть прикрити, відмазати, дати «кришу» так би мовити.

Корупція краде майбутнє

Натомість, ця молодь освічена, читає, вміє заробляти у соціальних мережах, де немає Путіна, Мєдвєдєва та чиновників. Бо у контакті чи фейсбуці всі різні, але всі рівні. Кожен має нагоду завдяки своїй креативності зробити тематичну спільноту, розкрутити її до 100 тисяч підписників і заробляти з реклами. Кожен може зняти цікаве та корисне відео, завантажити його на Youtube, набрати тисячі та мільйони переглядів, отримати за це винагороду.

Та путінський режим пхає носа і туди, на останній острівець свободи. ФСБ контролює особисті дані користувачі «ВК», влада змушує Навального видаляти з Youtube фільм-розслідування «Он вам не Димон», де викриті корупційні схеми діяльності прем’єра РФ Дмитра Мєдвєдєва.

За три місяці перебування у мережі це відео набрало майже 23 мільйони переглядів.

Цікаво, що суд, який виносив вирок про видалення фільму, навіть не переглянув це відео. Тому Навальний записав ролик, в якому чітко заявив, що не буде нічого видаляти. Це відео за тиждень набрало 2 мільйони переглядів.

Виживання

Чому у Путіна так багацько прихильників? Поліцейські та військові – багаточисленна опора режиму, мають відносно непогано (хоча й невелику) зарплатню, соціальні гарантії, ілюзії стабільності, але стабільності. Так, саме стабільності. Для них стабільність, навіть така бідна стабільність – то є цінність. Бо вона забезпечує виживання.

Виживання

Бо між тими людьми, які сповідують цінності самовираження і виживання є принципова відмінність.

Самовираження – це креатив. Це бажання розвиватися, навчатися, здобувати щось нове. Для таких людей навчання не закінчується 5 курсом інституту. Воно триває все життя. Сьогодні вони заробляють гроші у соціальних мережах, завтра працюватимуть у консалтинговій компанії, після завтра – відкриють свою справу або підуть на підвищення.

Російські військові, поліцейські, вчителі, працівники транспорту, супермаркетів – люди, для яких навчання вже давно закінчилося. Нове для них нецікаве. Їм важливо вчасно отримати зарплату, піти на пиво з друзями, влаштувати застілля чи повалятися вдома перед телевізором. Тому яке там самовираження, який там розвиток, креатив, навчання.

Але так же не всюди. Мої друзі більше року працювали в Данії. Вони розповіли, що там немає непрестижних професій. Чи то банківський працівник, чи то продавець супермаркету – кожен має добру зарплату, нормальний графік роботи, який дозволяє займатися спортом, багато читати, відвідувати творчі гуртки. Бо там читають всі, там важливі сімейні цінності, там люди живуть, розвиваються, а не виживають.

Похорони бідності та корупції в Росії

Україна зробила вже три кроки до такого життя. Росія тільки почала. Навальний та його прихильники влаштували похорони для корупції, наслідком якої є бідність – бідність провінції, бідність некреативного класу. Недарма влада міста Іжевськ дозволила опозиціонерам робити мітинг не на центральній площі, а на кладовищі, де протестувальники поставили свічки за упокій Путіна і Медведєва. І це були свічки за упокій бідності, бандитизму та корупції, які вимруть, немов ті динозаври, відкривши нову еру в історії Росії. Тільки питання – коли?

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: