І знову морпіхи: про подорож на передову із перших вуст

Вікторія Овсейчук
08:11 | 18 листопада 2016
0

Останнім часом ми досить часто розповідаємо вам про подорожі волонтерів «People’s Project» на передову. Зокрема, ми постійно відвозимо амуніцію та спорядження морпіхам, які тримають оборону під Маріуполем. Так склалося, що у запалі нашої волонтерської роботи одну із поїздок ми згадали лише побіжно — а хотілося б передати усі враження більш докладно.

164

Різноманіттям відвезеного спорядження ми не здивуємо — як і завжди, возили лише речі першої необхідності. Що треба на передовій? Тепловізори, різноманітна оптика, генератори, термобілизна — все це стане морпіхам у нагоді, особливо у таку нестійку погоду та під ворожими обстрілами, які день від дня лише посилюються. Та не будемо марнослівними: слово волонтерові, який і був одним із ініціаторів поїздки. Далі Серж Марко про подорож із перших вуст.

Ранок, блокпост під Урзуфом. З узбіччя нашим автівкам підморгує Міцубіші Паджеро кольору хакі. Ми посміхаємося — от саме цей позашляховик ми передали морпіхам лише минулої поїздки. Не впізнати авто, в яке ти вклав стільки зусиль, дуже непросто. Вітаємося із хлопцями, одразу ж їдемо на місце базування 701 батальйону.

191

Втомлених і виснажених після нічної поїздки у 800 кілометрів, нас зустрічають командири батальйону і сам Вадим Сухаревський зі своєю доброзичливою посмішкою. Підходять і вітаються бійці. Трішки соромно, що імена декого ми забули, але ж все рівно – наші. Наші! Знали б ви, як тепло на душі, коли зустрічаєш своїх!

За наметом на полігоні відстрілюються БМП, розносять в мотлох дерев’яні мішені. Під цей гуркіт ми заповнюємо акти на привезену допомогу.

117

Точно рахуємо кількість тепловізорів, приладів нічного бачення, прицілів, біноклів… Список досить довгий, а встигнути треба до темряви.

63

Ще два місяці тому ми знали, що батальйон вийде на передову, займе найгарячіші позиції під Маріуполем. І що навіть необстріляні хлопці цього батальйону рвуться показати себе у ділі. Що вони будуть воювати. А ще – що батальйон має серйозні проблеми із забезпеченням. 36 бригада – величезний організм, забезпечити всіх бійців усім необхідним дуже непросто.

93

І зараз, перебуваючи на позиціях 701 батальйону під Маріуполем, наші очі чіпляються за такі знайомі нам речі – там «нічник» у розвідника, тут на позиції наш бінокль, он пішов кулеметник із нашою трубою, у цього бійця такий знайомий нам тепловізор. Певно, хтось розсміється, та у обороні цього чудового міста грають критичну роль навіть звичайні кальсони — боєць у термобілизні не клацатиме зубами від холоду, а зможе зосередитися на бойових задачах.

Завдяки Народу України, завдяки пожертвам простих людей, ми заткнули тоді кричущі діри у матеріально-технічному забезпеченні, змогли забезпечити найнеобхідніше. Хай не в повному обсязі, але частково закрили питання по «нічниках», тепловізорах, найрізноманітнішій оптиці, планшетах, метеостанціях. Привезли термобілизну і спорядження. Забезпечили вкрай необхідними зараз автомашинами.

І ось тут, на передовій, лицем до лиця із ворожими диверсантами, під свистом ворожих куль та близькими розривами снарядів, кожною клітинкою відчуваєш і розумієш — ось вона, кожна гривня народних пожертв, ось вона, допомога простих українців, ось вона, готовність робити спільну добру справу, єдність і готовність допомагати ближньому. Який ворог може встояти перед людьми, за плечима яких стоїть весь Народ?

Цей маленький звіт за проектом «Захисники Маріуполя» – геть не останній у нашій діяльності. Ми продовжимо забезпечувати наших хлопців необхідним спорядженням, яке дозволить їм ефективно стримувати ворога. Настане день — і ми очистимо наші землі від окупанта, поки що ж маємо тримати оборону. Саме ваші пожертви дійсно дуже допомагають військовим — і ми вкотре закликаємо про допомогу в рамках проекту «Захисники Маріуполя». Адже перемогти ми зможемо лише разом!

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: