І знову морпіхи: про подорож на передову із перших вуст

Останнім часом ми досить часто розповідаємо вам про подорожі волонтерів «People’s Project» на передову. Зокрема, ми постійно відвозимо амуніцію та спорядження морпіхам, які тримають оборону під Маріуполем. Так склалося, що у запалі нашої волонтерської роботи одну із поїздок ми згадали лише побіжно — а хотілося б передати усі враження більш докладно.

164

Різноманіттям відвезеного спорядження ми не здивуємо — як і завжди, возили лише речі першої необхідності. Що треба на передовій? Тепловізори, різноманітна оптика, генератори, термобілизна — все це стане морпіхам у нагоді, особливо у таку нестійку погоду та під ворожими обстрілами, які день від дня лише посилюються. Та не будемо марнослівними: слово волонтерові, який і був одним із ініціаторів поїздки. Далі Серж Марко про подорож із перших вуст.

Ранок, блокпост під Урзуфом. З узбіччя нашим автівкам підморгує Міцубіші Паджеро кольору хакі. Ми посміхаємося — от саме цей позашляховик ми передали морпіхам лише минулої поїздки. Не впізнати авто, в яке ти вклав стільки зусиль, дуже непросто. Вітаємося із хлопцями, одразу ж їдемо на місце базування 701 батальйону.

191

Втомлених і виснажених після нічної поїздки у 800 кілометрів, нас зустрічають командири батальйону і сам Вадим Сухаревський зі своєю доброзичливою посмішкою. Підходять і вітаються бійці. Трішки соромно, що імена декого ми забули, але ж все рівно – наші. Наші! Знали б ви, як тепло на душі, коли зустрічаєш своїх!

За наметом на полігоні відстрілюються БМП, розносять в мотлох дерев’яні мішені. Під цей гуркіт ми заповнюємо акти на привезену допомогу.

117

Точно рахуємо кількість тепловізорів, приладів нічного бачення, прицілів, біноклів… Список досить довгий, а встигнути треба до темряви.

63

Ще два місяці тому ми знали, що батальйон вийде на передову, займе найгарячіші позиції під Маріуполем. І що навіть необстріляні хлопці цього батальйону рвуться показати себе у ділі. Що вони будуть воювати. А ще – що батальйон має серйозні проблеми із забезпеченням. 36 бригада – величезний організм, забезпечити всіх бійців усім необхідним дуже непросто.

93

І зараз, перебуваючи на позиціях 701 батальйону під Маріуполем, наші очі чіпляються за такі знайомі нам речі – там «нічник» у розвідника, тут на позиції наш бінокль, он пішов кулеметник із нашою трубою, у цього бійця такий знайомий нам тепловізор. Певно, хтось розсміється, та у обороні цього чудового міста грають критичну роль навіть звичайні кальсони — боєць у термобілизні не клацатиме зубами від холоду, а зможе зосередитися на бойових задачах.

Завдяки Народу України, завдяки пожертвам простих людей, ми заткнули тоді кричущі діри у матеріально-технічному забезпеченні, змогли забезпечити найнеобхідніше. Хай не в повному обсязі, але частково закрили питання по «нічниках», тепловізорах, найрізноманітнішій оптиці, планшетах, метеостанціях. Привезли термобілизну і спорядження. Забезпечили вкрай необхідними зараз автомашинами.

І ось тут, на передовій, лицем до лиця із ворожими диверсантами, під свистом ворожих куль та близькими розривами снарядів, кожною клітинкою відчуваєш і розумієш — ось вона, кожна гривня народних пожертв, ось вона, допомога простих українців, ось вона, готовність робити спільну добру справу, єдність і готовність допомагати ближньому. Який ворог може встояти перед людьми, за плечима яких стоїть весь Народ?

Цей маленький звіт за проектом «Захисники Маріуполя» – геть не останній у нашій діяльності. Ми продовжимо забезпечувати наших хлопців необхідним спорядженням, яке дозволить їм ефективно стримувати ворога. Настане день — і ми очистимо наші землі від окупанта, поки що ж маємо тримати оборону. Саме ваші пожертви дійсно дуже допомагають військовим — і ми вкотре закликаємо про допомогу в рамках проекту «Захисники Маріуполя». Адже перемогти ми зможемо лише разом!

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: