Хвороба Лайма: симптоми, лікування та профілактика

З приходом тепла все більше бажаючих виїхати за місто на пікнік, сходити в парк, ліс, ну і, звичайно ж, вирушити на дачу. Адже що може бути краще за свіжість лісового повітря і мальовничих видів природи? Однак, у траві та чагарниках нас очікує небезпека: кліщі. Небезпечний не сам укус комахи, а загроза заразитися від неї хворобою Лайма — найбільш розповсюджене інфекційне захворювання, що передається від кліща до людини.

За даними ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», станом на 10.06.2019 року на Полтавщині було виявлено 6 випадків хвороби Лайма: у Лубенському районі (2), Диканському, Лохвицькому, Новосанжарському, Полтавському районі (по 1-му).

Симптоми хвороби Лайма

Хвороба Лайма проявляється не одразу — інкубаційний період досягає місяця, а потім проявляється як звичайна застуда (температура, головний біль і т.д.). Розпізнати її можливо лише за кільцевидним почервонінням навколо місця ураження, яке іноді переміщується. На ці симптоми пацієнти часто не звертають уваги. І вже через 4-6 місяців невиліковний бореліоз може стати хронічним і нагадуватиме про себе все життя. Симптоми хвороби Лайма часто нагадують інші захворювання, які, здавалося б, зовсім не мають відношення до укусу «вампіра». Зокрема, це ослаблена імунна система, ерітеми на тілі, головний біль, хвороби серця (частіше —аритмії), артрит, погіршення пам’яті, а також погіршення зору та слуху. Тому лікарям не завжди вдається одразу знайти причину хвороби.

Лікування хвороби Лайма

Захворювання має сприятливий прогноз у тому випадку, якщо лікування розпочато відразу, на більш пізньому етапі можливе виникнення серйозних ускладнень. Раннє застосування антибактеріальної терапії, як правило, призводить до швидкого та повного одужання хворих. Для визначення схеми лікування слід звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Як визначити, чи заражена людина хворобою Лайма

По-перше, можна провести дослідження самого кліща. Якщо виявиться, що кліщ не був інфікованим, то можна видихнути з полегшенняс, а якщо наявність інфекції підтвердиться — негайно зверніться до лікаря. Але це лише у тому випадку, якщо вдалося витягнути комаху живою. Якщо немає можливості здати кліща на аналіз, його потрібно спалити або залити окропом для того, щоб попередити розповсюдження можливої інфекції. Наявність інфекції у крові людини встановить спеціальна діагностика, тобто аналіз крові на наявність антитіл до борелій. Але це можна зробити лише через 2-4 тижня після укусу, коли у крові почнуть вироблятися антитіла до цієї інфекції. Тому поспішати здавати аналізи одразу ж після укусу просто не має сенсу. Щоб не наробити помилок, дотримуйтеся вказівок лікаря.

Профілактика хвороби Лайма

До профілактики хвороби можна віднести використання захисного одягу і спеціальних хімічних засобів під час відвідування парків, лісу та місць можливого перебування кліщів. Після прогулянок у вищенаведених місцях слід ретельно оглянути всю поверхню тіла.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Яка ж вона підступна ця хвороба. А вакцини від лайма нема?

2019-06-11
Яна
Відповіcти
0

Раз в житті зустрічалася з кліщем,пам*ятаю й досі цю зустріч)

2019-06-11
Любов
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: