Хвороба червоних плям: що потрібно знати про кір

Кір – небезпечне вірусне захворювання. Воно вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету. Саме ця інфекція є однією з основних причин дитячої смертності у світі. В Україні – масштабна епідемія кору, яка розпочалася взимку 2018-2019 року. Хвороба лютує вже другий рік, і, не дивлячись на спроби вакцинації, не зупиняється.

Україна очолила світовий антирейтинг за кількістю хворих на кір. Загалом із грудня 2018 року до 11 квітня 2019 року захворіло більше майже 40 тисяч людей – 18 187 дорослих і 21 362 дитини. Від ускладнень померло 14 людей. З початку спалаху – 36. Як повідомляє Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ, станом на 15 квітня 2019 року в області зареєстровано 12 випадків кору. Продовжується значне перевищення багаторічних показників, кількість випадків дещо менша, ніж на аналогічному тижні минулого року. Захворювання зареєстровані у Полтаві (6 випадків), Кременчуці, Гребінківському, Зіньківському, Кобеляцькому, Новосанжарському, Хорольському районах (по 1 випадку).

Як можна заразитися на кір

Вірус дуже швидко розповсюджується, навіть з потоком повітря може проникати до сусідніх приміщень, наприклад через вікна або вентиляцію. Він передається під час розмови, кашлем, чханням або будь-яким тісним контактом із хворим. Щойно у людини з’являються перші ознаки вірусу – він вже розповсюджує інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.

Симптоми кору у дітей та дорослих

Частіше за все, на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то жертвою хвороби може стати і дорослий. Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить і кашель, підвищується температура. Однак, уже через кілька днів температура знижується, а ось кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюється. У цей період людські очі дуже чуттєві, важко дивитися на світло, іноді спостерігається запалення ока (кон’юктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою або грипом. При цьому у ротовій порожнині вже з’являються маленькі плями.

На 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних плям. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя. Також може підсилитися головний біль, іноді хворі втрачають свідомість. Якщо хвороба проходить без ускладнень, вже через тиждень спостерігається нормалізація  температури, зникає кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якому були висипання, починає лущитися.

Профілактика

Ліків від кору не існує, єдина дієва профілактика – вчасно зроблене щеплення. Зазначимо, що профілактика кору дітей проводиться у вигляді планової вакцинації у два етапи (12 місяців та 6 років). Сформований імунітет захищає від хвороби або, у випадку зараження, допомагає перенести вірус у легкій формі та без ускладнень.

Ускладнення

Цей вірус небезпечний ще й тим, що ускладнення можуть бути не менш страшними, ніж сама хвороба. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Ускладнення можуть стосуватися і дихальної системи – пневмонія, бронхіт. Також може виникнути запалення середнього вуха, частіше за все – у дітей. Кір наносить відбиток і на нервову систему, у деяких випадках може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Багато чула про кір, але так детально ,коротко і лаконічно читаю вперше.

2019-04-22
Соломія
Відповіcти
1

А як узнати чи я вакцинована,це треба кров здавать ?Як часто вакцинують, якшо ти дорослий.З дітьми все ясно.

2019-04-22
Катя
Відповіcти
0

Яке коротке і таке страшне слово. Не хотілося б з ним зустрічатися.

2019-04-22
Вероніка
Відповіcти
0

щоб не зустрічатись, треба вакцинуватись))

2019-04-22
Марія
1

Останні новини:

Читайте також: