Хто з полтавських спортсменів поїде на Олімпіаду до Бразилії

Востаннє спортсмени від Полтавщини перемагали на Олімпійських іграх у 1980 році – на московській Олімпіаді. Чи матимемо чемпіонів-земляків через 36 років, дізнаємося вже незабаром. Нині журналісти «Трибуни» дослідили проміжні результати та імовірних кандидатів-учасників.

rio2016-logoformatted

Ще восени до збірної країни з веслування на байдарках і каное увійшли 19 полтавських спортсменів. Цей вид спорту в нашій області один з найбільш пріоритетних.

Шістнадцятеро дзюдоїстів у збірній родом з Полтавщини. Лише одна – Єлизавета Каланіна – у списку ймовірних учасниць олімпіади.

У легкій атлетиці десятеро збірників. Можливі учасниці всесвітніх ігор – крменчужанка Ольга Ляхова та Ганна Касьянова (Мельниченко). Спортсменка насправді останні 3 роки мешкає і тренується у Запоріжжі.

Кульова стрільба теж досить розвинена на Полтавщині, тож семеро наших спортсменів у головній команді країни.

До списку кандидатів на участь в Олімпіаді у боксі увійшов 20-річний полтавець Олександр Хижняк, 30-річний кременчужанини Денис Пояцика та Віктор Вихрист.

zsBwBbkFM4-e1453828549570

боксер Олександр Хижняк

Для Олександра Хижняка управління у справах сім’ї, молоді і спорту вже знайшли кілька сот доларів – аби підготуватися до світової першості, що днями відбудеться у Туреччині. Оплату проживання і участі взяло на себе обласне управління Національного олімпійського комітету, заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий сам допоміг і крім того залучив спонсорів для фінансування дороги команді Хижняка.

У настільному тенісі та триатлоні маємо по одному спортсмену: Іван Катков і Іван Іванов.

У дзюдо їх двоє: Дмитро Пишков і Євген Савета.

На середину березня ліцензії для України вибороли лише двоє полтавських спортсменів: Марія Кічасова та Павло Алтухов. У квітні-червні на чемпіонаті світу ці спортсмени ще виборюватимуть собі першість – для особистої участі в Олімпіаді.

11

веслувальники Павло Алтухов і Марія Кічасова

Цікаво, що кілька наших спортсменів-збірників – переселенці з північного-сходу країни. І чимала частина народилися не у Полтаві, проте переїхали до міста та області, бо вважають – саме тут хороші можливості для розвитку.

Довідка: XXXI літні Олімпійські ігри пройдуть із 5 по 21 серпня 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Уперше в історії Олімпіада відбудеться у Південній Америці.

Честь України від Полтавщини у різні часи захищали 25 представників різних видів спорту. Перемагали у різні роки такі полтавці: Ніна Бочарова (гімнастика, срібло -1952 р.), Віталій Романенко (стрільба, золото + рекорд – 1956 р.), Катерина Куришко (гребля, золото -1972 р.), Борис Онищенко (багатоборство, срібло – 1968 р., золото – 1972 р., дискваліфікований – 1976 р.), Надія Ткаченко (багатоборство, золото – 1980 р.), Володимир Кисельов (ядро, золото – 1980 р.).

Юлія Логвиненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: