Хто та як повинен боротись з бурульками

Цієї зими у Полтаві вже 7 осіб постраждали внаслідок падіння бурульок. Як з цим бореться влада та хто несе пряму відповідальність за недбалість — про це та інше розповів заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.

За словами посадовця, управління ЖКГ докладає максимум зусиль, аби запобігти трагедій, проте наразі їм це вдається не завжди. Адже у місті банально не вистачає техніки для швидкого прибирання усіх бурульок. Найбільшу небезпеку несуть у собі будинки із скатним дахом — таких у місті аж 407 штук, тоді як за день вдається розчистити в середньому 6-7 будинків.

—Сьогодні нам вдалось очистити 17 будинків. Це хороший результат. Снігу на дахах залишилося мало — він майже розтанув, тож ми змогли розчистити дещо більше ніж зазвичай. Раніше комунальникам вдавалося опрацювати не більше 6-7 будинків за день.

В день у місті працювали 4 автовишки, серед яких була машина ДСНС. Місто планує докупити ще 2 для «Полтаваміськсвітло» впродовж року.

Суто технічно, єдиний ефективний метод боротьби з бурульками  — це регулярно прибирати сніг з дахів будинків, аби він не накопичувався та не перетворювався на льодяні брили. Але виникають питання: хто повинен цим займатись, та за чий кошт? Влада не відкидає можливості залучати до процесу приватні фірми, проте невідомо, скільки ж коштуватиме місту/громадянам таке регулярне прибирання.

Що ж до випадку на Соборності, то винних визначать правоохоронці. Прокуратура вже заявила що будинок знаходиться на балансі ЖЕО №2. Олексій Чепурко дещо не згоден з цим формулюванням, адже законодавчо термін «балансоутримувач» вже не існує, проте не знімає з себе моральної відповідальності. У відставку йти не збирається. Та підкреслює:

Балкон на площі Зигіна, з якого впала брила на дівчинку, по закону належить власнику квартири. Мешканець порушив будівельні норми, коли неправильно засклив балкон. То хто ж повинен відповідати? Якщо проти міської ради позиватимуться, то імовірно ми приймемо рішення, щодо позову проти власника балкону.

У майбутньому влада планує створити спеціальний реєстр потенційно небезпечних будинків та балконів.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: