Хроніки Полтавської міськради

Владислав Башук
15:11 | 30 листопада 2018
6

Зранку 30 листопада о 10 годині мала розпочатись 19 сесія Полтавської міської ради. Проте ще за 20 хвилин до її початку до приміщення почали сходитись представники громадськості, підприємці, екс-депутати та «активісти», які одразу заблокували трибуну сесійної зали.

Житлово-комунальні проблеми

Після вигуків «Шамоту геть» та пропозиції до секретаря міськради показати печатку сесію таки розпочали. Зазначимо, на засідання прийшли лише 32 з 42 депутатів. Слово надали попередньо зареєстрованим громадянам.

—Я прийшла від імені мешканців району «Новобудов» (новобудови біля станції «Полтава-Південна» — ред.). Ще у 2016-му році на сесії було розглянуте питання з приводу будівництва у нашому районі двох котелень, оскільки локомотивне депо «Полтава» передало наш район на баланс міста і повідомило, що наші будинки оплюватимуть до тих пір, поки не завершиться будівництво. Але з тих пір нічого не змінилось. На сесіях неодноразово підіймались питання про будівництво на вулицях Сортувальна та Деповська. Необхідні кошти були виділені, а з депо було укладено домовленість про продовження опалення на час будівництва. Але одразу після цього виділені кошти повернули до міського бюджету. Чому їх не використали та де обіцяні котельні? У цьому році ми знову направили листа до міської та обласної ради. У зв’язку з тим, що у локомотивному депо триває процес реорганізації, наші 9 будинків не будуть надалі опалювати. Навіть на вул. Деповську були відрізані труби опалення. Але, дякуючи керівнику депо, було прийнято рішення продовжити опалювати ці будинки. На комісії прийняли рішення про будівництво котельні, але на попередній сесії 19 листопада ці питання не розглядались. Ми сподіваємось, що на сьогоднішній сесії необхідні рішення будуть прийняті. Оскільки вже з наступного року депо припинить своє існування, а наші будинки залишаться без опалення, —говорить Наталя Чепига.

Олександр Шамота пообіцяв вирішити це питання наступного року та зазначив, що наразі опалення було ввімкнене вчасно і в повному обсязі.

— Прошу вас терміново звернути увагу на будинок № 10 по вул. Станіславського, де виникла дуже небезпечна ситуація. Забудовник під час будівництва оздобив будинок цегляними пілонами, всупереч будівельним нормам, не зв’язавши їх з несучими стінами будинку. Через це між стінами будинку та пілонами з 2016 року з’явились тріщини, які постійно збільшуються. Також на першому поверсі з’явилась тріщина, яка може спричинити обвал будинку. У 2018 році ми подали заяву до УЖКГ та ЖЕО №2 з проханням обстежити будинок та вжити відповідних заходів. ЖЕО №2 провела необхідне обстеження та передало його результати до УЖКГ. Проте з липня і досі УЖКГ не прийняло жодних дій. Наразі стіна може у будь-який день обвалитись. На першому поверсі знаходиться аптека «Ліки Полтавщини». Також дана конструкція при падінні може пошкодити газову трубу. Дуже просимо прийняти необхідні дії та вирішити це питання, — заявила Людмила Чорна

— Прошу звернути увагу на будинок №4 по вул. Сторіччя Полтави. Це історична будівля на перетині кількох туристичних маршрутів. Наразі будинок, якому близько двохсот років, перебуває в жалюгідному стані. Після війни, у 1953 році, його реконструювали. Але зовнішня стіна залишилась без змін. Вона не укріплена і немає штукатурення. Наразі вона сильно промерзає. До нашого будинку прикріплені тролейбусні електролінії, а на даху будинку будинку закріплено рекламну конструкцію ювелірного магазину. Стіни будинку можуть не витримати додаткового навантаження. Я прошу звернути на це увагу та винести на майбутні сесії питання реконструкції нашого будинку, — жаліється Людмила Черевньова.

Зносите незаконне? Компенсуйте витрати

Потому знову розпочався скандал — підприємці та громадяни, що їх підтримують, почали вимагати залишити «у спокої» незаконні прибудови. Слово взяв один з власників скандальної прибудови до екс-кінотеатру Котляревського Дмитро Собакарь.

— На сьогоднішній день влада не має жодних підстав скасовувати паспорт прив’язки нашої споруди. Оскільки наразі не доведено, що будівля є капітальною. Останній суд міська влада та прокуратура програли. Моя пропозиція збудувати поруч парк вартістю 5 млн грн. була відхилена. Для влади це — суто політичне рішення. Будь ласка, спочатку виграйте суд, а вже потім скасовуйте наші папери. У нинішній ситуації, коли при зміні влади наші папери скасовують, жоден бізнес у цьому місті не буде розвиватись. У той час, коли більшість громадян виїжджають за кордон, ви кажете, що хочете зберегти історію. Але наша історія вже давно зруйнована, коли до цієї будівлі міськвиконкому було прибудовано офісний центр. Дайте підприємцям працювати. А вже якщо у суді довели факт незаконності прибудови, лише тоді призначайте нам зустріч.

Правом виступу скористались і власники авто на іноземній реєстрації, які знову вимагали від президента скасувати відповідні закони щодо розмитнення автівок.

Присутні «громадські активісти» вкотре спробували зірвати засідання через те, що їм, нібито, не надали права виступити. Олександр Шамота запропонував їм зареєструватись та взяти слово. Проте жоден з них так і не спромігся скористатись пропозицією. Натомість вони почали вимагати зняти з розгляду частину питань. «Активісти» спробували зірвати засідання, перекрикуючи депутатів у мегафон. Кілька разів секретар міськради просив поліцію навести ладк, тоді як самі правоохоронці лише мовчки спостерігали за «дійством».

Олександр Шамота запропонував підприємцям зустрітися з цих питань окремо у понеділок, аби не зривати роботу міськради. На вимогу представників ГО «Підприємці Полтавщини» та інших активістів з порядку денного зняли ряд питань:

№ 6 «Про внесення змін до рішення тринадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 22.12.2017 «Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності».

№ 25 «Про передачу комунального майна».

№ 36 «Про організацію харчування учнів закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності м. Полтава».

№ 52 «Про заборону розміщення благодійних фондів в приміщеннях закладів охорони здоров’я комунальної форми власності» (однакових пропозицій було дві, і депутати вирішили розглянути одну з них).

№ 55 «Про передачу об’єкту нерухомого майна з комунальної власності територіальної громади міста Полтави у державну власність». Зазначимо Кабмін не встиг прийняти свою частину рішень з цього питання через введення воєнного стану. Розгляд питання перенесли на грудень.

Газ не подешевшає, але побори у медзакладах можуть зникнути

Після перерви депутати розглянули ще низку питань. Зокрема, підтримали внесення змін до Програми фінансування за рахунок коштів міського бюджету заходів демонтажу тимчасових споруд, проведення інших видів робіт пов’язаних з демонтажем на 2018-2020 р. р. Тобто, додали грошей на знесення незаконно встановлених МАФів та прибудов.

Також на пленарному засіданні не підтримали звернення депутатів Полтавської міськради до Президента України, Верховної Ради, Прем’єр-міністра та Кабміну щодо перерахунку ціни на природний газ для населення.

А от рішення про заборону благодійних фондів у лікарнях комунальної власності підтримали всі присутні у залі 32 депутати. Воно набуде чинності 1 січня 2019 року.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Ніколи не був на таких сесіях. Ото черга людей, щоб задать питання? Купа якихось страж порядка, нещасні вдіті люди. Шо за шабаш?

20:20 | 30 листопадаа 2018
Федька
Відповіcти
0

Світлини зачотні. Всі такі неприродньо напружені!

16:53 | 30 листопадаа 2018
Валентина
Відповіcти
0

А перша фотка така, як на розстріл)))

20:21 | 30 листопадаа 2018
Зюзя
0

Почему цену на газ не снизили?

16:43 | 30 листопадаа 2018
Йой
Відповіcти
0

Взагалі не розумію,чому причепилися до тієї прибудови. Вона заважає? А як туалет воняв, то було нормально, не псувало архітектури міста?

16:42 | 30 листопадаа 2018
Михайло
Відповіcти
0

А до першого січня можна ще підзаробити. Якраз починається сезон хвороб.

16:29 | 30 листопадаа 2018
Тута
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: