Хакеру Геннадію Капканову не підтримали апеляцію

1

14 березня в Апеляційному суді Полтавської області відбулося засідання стосовно справи Геннадія Капканова. Адвокат просив застосувати менш суворий захід.

Хакеру Геннадію Капканову не підтримали апеляцію

Хакеру Геннадію Капканову не підтримали апеляцію

26 лютого Октябрський районний суд задовольнив клопотання від 12 квітня 2017 року про запобіжний захід тримання під вартою Геннадія Капканова. Але 14 березня під час розгляду апеляції Ігор Гонжака, адвокат підозрюваного, попросив застосувати менш суворий захід.

– У справі не вказані об’єктивні докази. Нікому не було вручене клопотання. Прокурором та слідчим не доведені докази. Не допитано матір, Вікторію Капканову, а вона є важливим свідком. Я не можу прохати про закриття справи. З огляду на загальновідомі факти та резонанс справи – обрання запобіжного заходу – домашній арешт – один із виходів у даній ситуації. Поки немає об’єктивно обґрунтованих доказів.

Ігор Гонжака, адвокат підозрюваного, попросив застосувати меншсуворий захід.

Ігор Гонжака, адвокат підозрюваного

Зазначимо, що підозрюваному Геннадію Капканову була винесена заочна ухвала без його присутності 12 квітня 2017 року про тримання під вартою. Через те, що він перебував у розшуці.

– Я не знав, що я був у розшуці. Покинув місто, бо боявся і хвилювався за своє та життя близьких після того, як на мене був вчинений тиск правоохоронцями, – зазначив Геннадій Капканов.

Також суд наголосив на тому, що підозрюваний під час затримання намагався позбавити життя працівника поліції.

 – До мене почали гарцювати у двері, при цьому кричали про якусь пожежу. Працівниками поліції ніхто не представився. Я двічі телефонував до поліції та матері, щоб повідомити про невідомих людей, які намагаються потрапити до моєї квартири. Після цього я вимушений був зробити попереджувальний вистріл, я не знав, що там поліцейський. Згодом, коли вони проникли у житло, я не чинив опору і виконував усі накази.

Хакеру Геннадію Капканову не підтримали апеляцію

Хакеру Геннадію Капканову не підтримали апеляцію

Прокурори наполягали, що справа йде про важкий злочин.

– Ми наполягаємо на підтримці попереднього заходу – тримання під вартою. Є обґрунтовані ризики, наявні і підтверджені докази. Особа більше року знаходилась у розшуці. Є документи, які підтверджують це. Був знайдений український паспорт, який має фото Геннадія Капканова, але оформлений на іншу людину. Тобто підозрюваний використовував підроблений паспорт. Усе це свідчить про те, що особа, можливо, і надалі буде вчиняти злочини, – наголосив Андрій Литвин, прокурор.

Андрій Литвин, Володимир Живило, прокурори, сторона обвинувачення

Андрій Литвин, Володимир Живило, прокурори, сторона обвинувачення

Після засідання у нарадчій кімнаті, судовий склад колегії (Андрій Рябішин, Василь Маліченко, Алла Гонтар) не підтримав подану апеляцію та залишив обраний запобіжний захід Октябрським районним судом – тримання під вартою Геннадія Капканова.

Зазначимо, що Геннадія Капканова, 26 лютого, кіберполіція затримала у Києві.

20 вересня 2018