Гроші США на військові потреби України розподілять під грифом «секретно» – економіст

0

Американські конгресмени проголосували за виділення коштів для військової допомоги Україні в розмірі 150 мільйонів доларів. Економіст Андрій Новак вважає, що інформація про використання цих коштів нашим Урядом буде закритою.

Гроші США на військові потреби України розподілять під грифом «секретно» - економіст

Гроші США на військові потреби України розподілять під грифом «секретно» – економіст

 – Ті гроші, які уряд США виділив для допомоги Україні підуть як на оборону, так і на загальні цілі, фактично на розвиток українського уряду. У нас бюджетна сфера досить така закрита, хоча могла би бути відкритою і публічною, бо мова йде про гроші платників податків, то фактично неможливо спрогнозувати, куди спрямують ці гроші. Особливо це стосується статей фінансування оборонних потреб, які йдуть під грифом «секретно», бо там іде мова про виробництво та модернізацію зброї, – говорить Андрій Новак.

Як повідомляв 24 канал, пакет допомоги Україні передбачає виділення коштів на військову підготовку, техніку, летальні озброєння оборонного характеру, логістичну підтримку та інші потреби українських збройних сил, які борються з підтримуваними Росією бойовиками-сепаратистами.

Однак ці кошти не можуть бути використані «з метою придбання або передачі переносних зенітних ракетних комплексів».

Тепер законопроект про оборонний бюджет на загальну суму 577,9 мільярда доларів буде направлений на розгляд всієї Палати представників, де, як очікується, його обговорюватимуть наступного тижня.

Поточний фінансовий рік у США закінчується 30 вересня.

Нагадаємо, що перед тим Пентагон виділив на військові потреби України 350 мільйонів доларів. За повідомленням джерел «Голосу Америки», з цієї суми Україні вже виділили 200 мільйонів доларів.

20 вересня 2018
19 вересня 2018