Гройсман: Україна готова долучитися до розвитку міжнародного транспорту

0

Україна в рамках розвитку свого транзитного потенціалу готова долучитися до створення нових транспортних коридорів і приєднатися до вже існуючих маршрутів, утворених в тому числі у напрямку Південь – Захід з Середньої Азії через Грузію та Азербайджан в напрямку Європи, повідомив Урядовий портал.

Гройсман: Україна готова долучитися до розвитку міжнародного транспорту

Гройсман: Україна готова долучитися до розвитку міжнародного транспорту

Це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з главами залізничних компаній України, Азербайджану, Грузії, Казахстану й Киргизстану.

Гройсман зауважив, що співробітництво в транспортній сфері з країнами-членами ГУАМ та партнерами України в Середній Азії  – це пріоритет, який розділяють як в Уряді України, так і в урядах країн-партнерів.

-На рівні глав урядів у нас повне розуміння, – сказав Володимир Гройсман.

Також він додав, що в Кабінеті Міністрів України вже створено спеціальний Логістичний комітет, який опікуватиметься транспортними питаннями.

У ході розмови глави залізничних компаній запропонували Уряду України активно долучитися до розвитку Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту і, можливо, створити спільне підприємство, яке дозволило б реалізувати принцип “єдиного вікна” при обробці вантажів, які йдуть цим маршрутом.

Крім цього, вони підкреслили, що це могло б стати значною конкурентною перевагою наших країн у використанні транзитних можливостей, адже йдеться про товарні потоки “на мільярди доларів”.

Володимир Гройсман. Фото: 112.ua

Володимир Гройсман. Фото: 112.ua

-Ми вітаємо різні форми взаємодії. І якщо ми зможемо сформувати єдиний  транспортний коридор і спільне підприємство – це нормальні підходи. Наше об’єднання дасть хороший результат для наших держав. Вносьте пропозицію, – зазначив Гройсман.

Очільник Уряду дав доручення Віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону пропрацювати Дорожню карту спільної роботи і вийти на конкретні рішення.

-Давайте зробимо Дорожню карту. Думаю, зможемо це зробити доволі швидко. З нашої сторони ви будете мати максимальну підтримку, – зауважив він.

Коментувати

23 березня 2018