Гройсман: Пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість

0

Запропонований Кабінетом Міністрів проект пенсійної реформи передбачає відновлення соціальної справедливості і дозволяє побороти тіньову зайнятість. Про це сказав в ефірі телеканалу “1+1″ Прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє “Укрінформ”.

Гройсман: Пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість

Гройсман: Пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість

– Має бути встановлена справедливість. Якщо я працюю 35 років і сумлінно плачу відрахування, я маю отримати гідну пенсію. І нова система – спосіб боротися з тіньовою занятістю і спосіб подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду. Ми за 7-10 років зменшимо дефіцит бюджету Пенсіонного фонду і виведемо його (дефіцит) в нуль, а люди отримуватимуть гідні виплати.

Володимир Гройсман

Прем’єр міністр також додав, що сумлінна сплата внесків працюватиме на користь боротьби з зарплатами в конвертах.

За його словами, зараз ситуація в пенсійній системі близька до катастрофічної, і бездіяльність вестиме тільки до погіршення. На думку Гройсмана, проблема полягає не тільки в тому, що дисципліна сплати єдиного соціального внеску – ключового джерела наповнення бюджету Пенсійного фонду – є доволі низькою, але й в тому, що стаж людей, які виходять на пенсію – зазвичай недостатній.

Між тим, саме дисбаланси в трудовому стажі зумовлюють ситуацію, коли людина, яка має 35 років стажу, отримує таку ж мінімальну пенсію, що й людина, яка працювали значно менше, або не працювала зовсім.

– Це не політика. Це математична реформа. І вона потребує прийняття. Навряд чи можна бути проти підвищення пенсій для 9 млн пенсіонерів, проти відміни оподаткування працюючим пенсіонерам. Це комплексні рішення, які виведуть пенсійну систему на новий рівень. Я впевнений, що ми знайдемо кількість голосів для ухвалення ініціатив.

Володимир Гройсман

Володимир Гройсман. Фото: glavcom.ua

Володимир Гройсман. Фото: glavcom.ua

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив законопроект, який дозволить провести якісну реформу пенсійної системи в Україні.

23 червня 2018
22 червня 2018