Готуй ровера взимку, а ялинку влітку

Трибуна
2018-10-31
1

Міськсвітло витратило на новорічні гірлянди понад 7,2 мільйони.

Готуй ровера взимку, а ялинку влітку

Готуй ровера взимку, а ялинку влітку

До Нового року залишається близько двох місяців. І поки частина містян святкує «Геловін», полтавські комунальники вже готуються до прийдешніх зимових свят. Днями підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» уклало договір вартістю 2 796 000 грн про закупівлю однієї металевої конструкції з електричною гірляндою.

Так, за умовами угоди, підрядник має самостійно встановити та під’єднати нову світлову конструкцію до 17.12.2018. Також, з тієї ж угоди стало відомо, що інсталяцію планують встановити посеред Театральної площі.

Загалом, про участь у торгах заявили дві фірми: ТОВ «ЕНКІ ІНДАСТРІАЛ» та ФОП Роєв Дмитро Олексійович, які запропонували трохи нижчі ціни, ніж очікував замовник. Як ми бачимо, різниця між двома пропозиціями складає лише 2 тисячі гривень — запам’ятайте цю суму, ми до неї ще повернемось.

рисунок1

На перший погляд, тендер здається доволі прозорим, хоча й дорогуватим. Адже минулого року на святкову ілюмінацію (електричні гірлянди та металеві конструкції до них) витратили 1,5 млн гривень.

Проте, коли ми почали вивчати попередні закупівлі «Міськсвітла», то побачили, що цьогоріч комунальники вже двічі проводили торги на закупівлю світлових металоконструкцій.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-04-001326-c

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-25-000690-a

Перший із зазначених тендерів передбачає поставку та проведення монтажних робіт дев’яти тривимірних світлових металоконструкцій, тоді як другим передбачено 48 різноманітних конструкцій. Вартість угод складає 2 170 950 та 2 316 000 відповідно. Тож виходить, що за 3 аукціони міське комунальне підприємство витратило на святкові гірлянди 7 282 950 грн, що майже у 5 разів перевищує вартість минулорічних прикрас.

Більш детально вивчаючі зазначені угоди, ми помітили певну закономірність — ФОП Роєв Дмитро Олексійович подавала свою пропозицію під час кожного з трьох торгів, тоді як ТОВ «ЛАЙТПРО» двічі виступало у ролі його конкурента. Навіть більше — під час проведення останнього аукціону, що відбувся наприкінці жовтня, конкуренцію ФОП Роєв Дмитро Олексійович склала компанія ТОВ «ЕНКІ ІНДАСТРІАЛ», яка належить власнику ТОВ «ЛАЙТПРО» Євгенію Солтусу. Зазначимо, підприємець є екс-депутатом Шевченківської райради Полтави. І саме його компанії тричі поспіль виграли на торгах щодо постачання металевих світлових конструкцій. Збіг?

рисунок2

На цьому закономірності не завершуються, адже різниця між пропозиціями компаній у кожному з випадків не перевищувала згаданих раніше двох тисяч гривень.

рисунок3 рисунок4

Ми не можемо стовідсотково стверджувати про наявність змови підприємців. Проте ряд знайдених нами закономірностей може стати приводом для вивчення розглянутих торгів відповідними державними органами. Також ми залишаємо відкритим питання доцільності таких витрат в нинішніх економічних та побутових умовах міста.

Владислав Башук

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

от і мені зразу ж кинулася в очі ота різниця в 2 тис.грн.
неістотна різниця

2018-11-02
Валентина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: