Горішні Плавні отримали звання енергоефетивного міста – «Energy expert»

Трибуна
11:04 | 04 квітня 2017
0

Місто Горішні Плавні стало лідером з упровадження енергоефективних заходів на Полтавщині. Саме тому місто отримало звання «Energy expert».

Горішні Плавні енергоексперт

Сертифікат з почесним званням вручили меру міста Дмитрові Бикову. Про це повідомили у прес-службі міськради.

З такою ініціативою виступило Німецьке товариство міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Вони відзначили якісний рівень енергоефективних заходів, проведених в Горішніх Плавнях з 2013 по 2017 рік.

Серед енергозберігаючих проектів у Горішніх Плавнях є рідкісні в Україні, однак розповсюджені у Європі рішення для використання тепла стічних вод. Так, система теплових насосів, яку встановили на дільниці каналізаційно-очисних споруд КП «ВУВКГ», повністю забезпечує потребу дільниці у теплі та гарячій воді.

У дусі енергозаощадження працює не тільки муніципалітет, але й приватні підприємці. Так, на ПП «Горішні Плавні» виготовляють твердопаливні котли, різноманітні види альтернативного палива, будують котельні, які виробляють тепло, дешевше ніж від генерованого на газових котельнях.

Раніше інформаційне агенство “Новини Полтавщини” писало, що представники консорціуму міст Полтавщини на чолі з Полтавською ОДА взяли участь у роботі міжнародної конференції «Зміни відбулися: Підвищення стандартів життя за допомогою енергоефективності у соціальній інфраструктурі», яка відбулась на базі Дніпропетровської облради 21-22 березня.

GIZ Полтавщина

Фото: np.pl.ua

Співорганізаторами заходу, який був присвячений підведенню підсумків проектів «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості вимушено переміщених осіб» та Energy Efficiency in Municipalities – Енергоефективність у громадах, також виступили Мінрегіон та Німецька федеральна установа з міжнародного співробітництва GIZ.

Роботу Полтавської ОДА, як лідера консорціуму високо оцінили міжнародні партнери, та присвоїли звання “ENERGY EXPERT” під час виконання проекту.

Довідково: Метою Проекту «Енергоефективність у громадах», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Для участі в Проекті створений консорціум міст: Миргород, Лубни, Полтава, Горішні Плавні, лідером якого виступає Полтавська обласна державна адміністрація. Проект підтримує заходи з енергоефективності в місах-партнерах різними засобами, в тому числі сприянням у доступі до фондів та кредитних ліній, реалізації енергоефективних проектів, реалізації проектів в рамках співробітництвом з програмою кредитування NEFCO. В м. Горішні Плавні за участі проекту була проведена реконструкція системи гарячого водопостачання ДНЗ «Золота рибка», придбаний тепловий насос в цей навчальний заклад (кошти GIZ – 552 тис. грн.). У співпраці з Проектом запроваджена Інформаційна система енергомоніторингу (ІСЕ) в містах: Миргород, Горішні Плавні та Лубни, а також в обласних бюджетних закладах охорони здоров’я, освіти та культури Полтавської області. В 2016 році Проект забезпечив співфінансування створення ІСЕ в обласних бюджетних закладах на суму 333 тис. грн. За консультативною допомогою експертів Проекту розроблений проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Лубни шляхом технічного переоснащення світильників на основі LED технологій та впровадження загальноміської системи управління освітленням вулиць» в рамках співробітництва з програмою кредитування NEFCO. 27 грудня 2016 року між NEFCO та Лубенською міською радою підписані кредитний договір та договір про грант. В 2016 році міста Полтава та Лубни розробили Плани дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Міста Миргород та Горішні Плавні у 2016 році продовжили реалізувати ПДСЕР, затверджені в 2015 році. Проведено ряд інформаційних та навчальних заходів за участю експертів Проекту з питань діяльності у сфері енергозбереження та енергоефективності комунальних, бюджетних закладів та ОСББ.

Євгеній Перепелиця

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: