Голови фракцій не виключають ймовірність відставки заступників Полтавського міського голови

Вчора ввечері місцевий осередок «Самопомочі» оприлюднив заяву про подання на сесію проекту рішення про звільнення одразу трьох заступників міського голови: першого заступника Андрія Ляміна, заступника з питань діяльності виконавчих органів Віталія Нікіпєлова та заступника з гуманітарних питань Людмили Бойченко.

У «Самопомочі» таку пропозицію називають усуненням «команди Матковського» від керівництва Полтавою.

— Представники «Самопомочі» вважають, що вже протягом тривалого часу ці посадовці нехтують інтересами полтавців. Натомість обслуговують особисті інтереси депутатів міської фракції БПП, яка і висунула їх на посади. Фактично, ці чиновники не є самостійними в ухваленні важливих рішень, а лише виконують вказівки голови фракції Матковського та колишнього заступника міського голови Шевченка. Останній, не перебуваючи у складі виконкому і не маючи ніякої посади, тим не менше, використовує особистий кабінет першого заступника і, без перебільшення, у «ручному режимі» керує підпорядкованими фракції БПП управліннями. Далеко не завжди — на користь полтавців. Уже неодноразово йшлося про ігнорування звернень громадян, які були подані на розгляд цих чиновників. Попри нагальну потребу, на попередню сесію так і не були підготовлені дані щодо показників наповнення міського бюджету. А це не дозволяє перерозподілити кошти на розв’язання найнагальніших питань, у тому числі у сфері ЖКГ, благоустрою, безпеки, освіти і т. ін., — йдеться у повідомленні.

До посту також прикріплено фотографії проекту рішення та звернення до секретаря міськради.

Зазначимо, сьогодні під час погоджувальної наради з головами фракцій вирішили ряд питань, які винесуть на сесію 12 липня. Проте, від «Самопомочі» не надходило жодних проектів чи інших документів щодо ініціації відставки. Тож скоріш за все, це питання не виноситимуть на наступне засідання ради.

— Мені необхідно провести нараду фракції, тому що «Самопоміч» з нами цього не обговорювала, як і жодна з фракцій. Зранку в нас була погоджувальна нарада керівників фракцій, і це питання «Самопоміч» також не підіймала. Тому я не знаю, про що говорити, адже навіть проекту рішення не бачив. Це має бути комплексно — ми маємо, знати кого ставити і так далі. Тому зараз поки не готовий сказати позицію партії, — прокоментував ситуацію голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук.

Аналогічну позицію мають у «Рідному місті».

— Проекту рішення ми ще не бачили, тож фракція поки не збиралась. Як тільки зареєструють остаточну версію проекту рішення, ми скличемо засідання фракції, аби обговорити це питання. Я бачив той текст в інтернеті, проте це ж не офіційний документ, тому чекатимемо остаточного документу, — зазначив заступник голови фракції «Рідне місто» Едуард Волков.

Представник «СДП» Юрій Синяк також наголосив на тому, що на погоджувальній нараді питання не підіймалось, але особисто готовий підтримати таке рішення.

— Про проект рішення я дізнався вчора з інтернету. Сьогодні в нас було погоджувальне засідання голів фракцій, питання проекту рішення Сенчаковича ми не обговорювали, але ми будемо його серйозно розглядати на засіданні своєї фракції. Проект рішення повинен висіти на сайті за 20 днів до проведення сесії, тож на позачергову сесію 12 числа будуть винесені нагальні питання, які треба терміново вирішити до 15 липня. Всі голови фракцій зголосились підтримати ці питання, але є одна фракція, яка влаштувала на минулій сесії «демарш», і вони не готові підтримувати всі питання, які пропонуються на сесію. Тобто раніше вони були у коаліції, а зараз вони вважають себе опозицією. Моя особиста позиція — якщо ви заявили про вихід з коаліції, то, будь-ласка, забирайте своїх заступників, яких делегували у владу нести відповідальність за дії та роботу, яку вони виконували. В принципі, голова фракції Андрій Матковський натякнув, що він — опозиціонер. Тому, як на мене, забирайте тоді своїх заступників. Якщо не будуть брати участі у голосуваннях та роботі ради, то на засіданні фракції ми будемо серйозно розглядати питання, запропоноване Сенчаковичем, — говорить Юрій Синяк.

Зв’язатись з Олегом Бєлоножко та Андрієм Матковським на момент публікації не вдалося.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Голво нема,а заступники є і ті не виконубть обов’язків, знвчить навіщо вони такі. Замінить.

2019-07-02
Оксана
Відповіcти
0

Почали ворушиться перед виборами.

2019-07-02
Анна
Відповіcти
0

Важко судить цю ситуацію, коли у цьому не варишся. а людям поряд видніше,хто кому шо робить.

2019-07-02
Наталя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: