Головний медик Полтавщини – про реформу екстреної медицини у регіоні

Трибуна
2017-03-06

Уже розробляють проекти відділень невідкладних станів для лікарень у Полтаві та Лубнах, а водіїв «швидкої» навчать надавати невідкладну допомогу на догоспітальному етапі.

Екстрена медицина

Екстрена медицина

Начальник управління охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про хід реформи екстреної медицини у Полтаві. Зазначив, що зміни відбуваються не так швидко, як хотілося б.

– Ми коли створили службу екстреної допомоги і планували, щоб на кожній підстанції була своя бригада невідкладної допомоги. Але реально цього ми зробити не можемо. Там працюють медсестри та фельдшера, – сказав головний медик області.

Віктор Лисак

Віктор Лисак

За його словами, наданню невідкладної допомоги на догоспітальному етапі всіх членів бригади вчитимуть додатково.

– Питання в тому, щоб в таких ситуаціях працювали як годинник. Ми маємо навчити цьому всю бригаду. Навіть водій має вміти допомогти. Аби було так, як, наприклад, в Ізраїлі, – зазначив Лисак.

Задля кращого контролю за машинами «швидкої допомоги» та більш швидкого зв’язку з бригадами деяким з них уже видали планшети та встановили навігатори в автівках. Однак механізм вимагає допрацювання, адже водії присторії не завжди використовують.

– Уже є ескізні проекти відділень невідкладних станів для Полтави та Лубен. Там будуть працювати лікарі-універсали, – зазначив чиновник.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я розпочало реформу екстреної медицини у жовтні 2016 року.

Реформа екстреної допомоги

Реформа екстреної допомоги

Оксана Батюк

Інфографіка Рузанна Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: