Головний лікар протитуберкульозного диспансеру — про нюанси лікування туберкульозу на Полтавщині

0

Головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця — про те, навіщо у лікувальному закладі метадоновий кабінет, як вплинуло скорочення ліжкомісць на лікування хворих і в чому переваги амбулаторного лікування.

Туберкульоз

Туберкульоз

Для успішної боротьби з туберкульозом зусиль одних лише фтізіатрів не достатньо, переконаний керівник обласного тубдиспансеру Володимир Печериця. Потрібен комплексний підхід, взаємодія фтізіатрів, лікарів, які борються із захворюваністю на ВІЛ/СНІД, наркологів. Тоді проблеми хворих на туберкульоз, які, до того ж, є наркозалежними чи хворими на ВІЛ/СНІД, можна вирішувати системно.

Реформа медицини в Україні передбачає помітне скорочення ліжкомісць у лікарнях. Це лякає багатьох медиків та пересічних громадян. Ініціаторів реформи при цьому звинувачують мало не в геноциді українського народу. Однак Володимир Печериця жодних проблем у такому скороченні не бачить.

Потреба у таких змінах викликана, у тому числі, тим, що на лікування різних форм туберкульозу потрібен різний час. Так, хворий з мультирезистентним туберкульозом перебуває на стаціонарному лікуванні 8 місяців, зі звичайним — 2-3 місяці, а скільки часу піде на лікування туберкульозу з розширеною чутливістю, залежить від того, як швидко вдасться підібрати дієві препарати. Також на Полтавщині створене палативне віділення для хворих на туберкульоз. Це ті пацієнти, допомогти яким же неможливо, однак вони потребують симптоматичного лікування, харчування, а також повинні перебувати на закритій території, щоб не наражати на небезпеку інших людей.

На думку Володимира Печериці, амбулаторне лікування має низку переваг. Хворий, щойно у нього припинилося бациловиділення, і якщо він веде нормальний спосіб життя, може перебувати вдома, у родинному колі, займатися вирішенням поточних справ, відпочивати, навіть ходити на роботу, якщо вона не вимагає обмежень за станом здоров’я. Звісно, у такій атмосфері процес лікування і прийом необхідних препаратів сприймаються легше.

21 марта 2019
20 марта 2019