Головко: «Декомунізація в Полтаві відбудеться як узгоджене рішення»

0

На черговому апаратному засіданні в облдержадміністрації відзвітували про стан декомунізації в області, зокрема й в Полтаві.

Валерій Головко на нараді (фото - poltava.to)

Валерій Головко на нараді (фото – poltava.to)

Зважаючи на те, що міський голова не ініціював зміну назв, то ці обов’язки з 21 лютого перейшли до голови облдержадміністрації, а також і вся відповідальність за його виконання.

За інформацією директора Депаратменту інформаційної діяльності на зв’язків з громадськістю Вадима Штефана, які були оприлюднені сьогодні на апаратній нараді, в області перейменовано 3123 топонімів із 3610.

Не перейменованими залишаються 487 вулиць, площ, провулків (тобто 13,5 %). Завершили перейменування Гребінківський, Карлівський, Кобеляцький, Лохвицький, Семенівський, Хорольський райони, міста Комсомольськ (хоч саме залишаєтсья ще не перейменоване), Миргород та Кременчук. Наддніпрянське, місто, до речі, — лідер щодо виконання закону про декомунізацію.

«А от Полтава пасе задніх. Згідно з даними Інституту національної пам’яті, залишається єдиним обласним центром на всю Україну, де процес декомунізації взагалі не розпочато» – прокоментував на своїй сторінці у соцмережі Валерій Головко

Голова облдержадміністрації запропонував разом із міською владою Полтави, депутатським корпусом міськради та представнкиами громадськості провести круглий стіл — і цей процес з мертвої точки таки зрушити.

DSC_0062_1286x856

Планують заслухати пропозиції щодо перейменування топонімів у Полтаві як від науковців, так і провести обговорення з мешканцями тих вулиць, які підлягають перейменування.

«Декомунізація у Полтаві відбудеться так, щоб це не було просто рішення голови адміністрації, який подивився історичну довідку і перейменував вулицю чи площу. Це буде узгоджене рішення і обласної, і міської влади, але з урахуванням думки полтавців» – зазначив Валерій Головко.

Олена Костиря

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018