Голови ОСББ просять звільнити заступника мера Олексія Чепурка

Представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків вважають, що чиновники затягують передачу документів новоствореним ОСББ або навмисно, або через власну некомпетентність.

Збір підписів

Збір підписів

У Полтаві відбувся форум голів ОСББ. Представникам об’єднань розказали, що Асоціація власників житла «Захисти свій дім» отримала роз’яснення від Державної фіскальної служби області: при передачі будинків з балансу ЖЕО-2 новоутвореним ОСББ не потрібно платити жодних податків з міського бюджету. Нагадаємо, інформацію про оподаткування поширив заступник мера Олексій Чепурко.

– При фактичній передачі будинків з балансу ЖЕО на баланс співвласників-мешканців у всіх містах України виникає одна й та сама проблема. Згідно з Податковим кодексом, наше житлово-експлуатаційне об’єднання №2, як прибуткова установа, має заплатити при цьому 18% податку на прибуток до державної казни (від залишкової вартості об’єктів). Якщо врахувати, що новостворених ОСББ уже 60, то мова йде про мільйони гривень з міського бюджету. Чим пожертвувати, щоб сплатити ці гроші? Дорогами? Ремонтами у під’їздах домівок, які залишаються у комунальній власності? Тим більше, що 6 млн. для сплати податку при створені 10 ОСББ депутати уже виділили, – зокрема, сказав він.

Через ці неправдиві дані повноцінна робота нових ОСББ вже протягом півроку неможлива: вони досі не отримали необхідні для господарської діяльності документи, також на їхній рахунок не надходять відшкодування за пільги та субсидії мешканців.

Відтак очільники ОСББ підписали звернення до міського голови О.Мамая про таке: «Просимо вас терміново розглянути кадрове питання стосовно О.Чепурка, С.Сінєльніка і директора КП ЖЕО-2 О.Ландаря. Зазначені посадовці навмисно та систематично затягують списання з балансу ЖЕО-2 багатоквартирних будинків, у яких створені ОСББ, (…) посилаючись на неіснуючі норми ДФС в м.Полтава».

Лист О.Мамаю

Лист О.Мамаю

Також учасники зборів підписали звернення до голови Полтавської облради О.Біленького. Просять організувати круглий стіл за участі голів ОСББ, представників Мінрегіонбуду, обласних комунальних підприємств, міських депутатів та відповідальних чиновників міськвиконкому для вирішення ситуації та «відновлення довіри голів ОСББ до представників органів місцевого самоврядування».

Форум для голів ОСББ

Форум для голів ОСББ

Головам нових ОСББ також розказали про деякі нюанси діяльності.

– Коли ви нарешті отримаєте від ЖЕО-2 всі документи на будинок, треба у присутності його представників скласти акт про дійсний стан мереж і систем у багатоповерхівці. Наприклад, проводка не ремонтувалася вже 50 років. То якщо акту не буде, вже завтра до вас прийде інспектор з обленерго, «впаяє» штраф і припинить постачання електроенергії до будинку, бо ви не дотримуєтеся правил експлуатації обладнання. І нікого не цікавитиме, що фактичними власниками будинку мешканці стали буквально пару днів назад. Або інший приклад: на Леваді каналізація частини багатоповерхівок підключена до системи ливневої каналізації. Зараз на це закривають очі, бо є певні домовленості на владному рівні. Щойно документи будуть у вас на руках, до вас прийдуть екологи – і будинок залишиться без каналізації і водопостачання. І це все – в рамках закону, – попередив колег Володимир Латиш.

– Від ОСББ зараз вимагають, щоб всі дворові під’їзди вони чистили самотужки. Звісно, ОСББ повинні відповідати за утримання прибудинкової території. Однак муніципальну частину участі теж ніхто не відміняв. У будинках ОСББ живуть такі самі платники податків, як і в жедівських будинках. Вони так само мають право на безперешкодний приїзд поліції, «швидкої» та інші гарантовані державою послуги, – зазначив голова Асоціації Ігор Головатий.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

1.Ніякий це був не форум ОСББ. Дивує, що журналіст не оперує інформацією.
2.Якась реклама асоціації Захисти свій дім виходить, тому що я бачила ще й інших представників, які казали доволі розумні речі.
3.Всі ми розуміємо, що ніхто Чепурка звільнювати не буде.

2017-01-11
Лариса
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: