Голови 11 ОГТ зустрілися з представниками канадської пожежної волонтерської місії

Трибуна
2019-02-07
1

Канадські колеги розповіли про свій досвід запровадження добровільних пожежних команд на місцях та про функціонування пожежної системи Канади.

У Полтаві відбулася зустріч представників Асоціації добровільних пожежних команд провінції Альберта (Канада) з органами місцевого самоврядування. Оскільки внаслідок реформи децентралізації сфера цивільного захисту населення та пожежогасіння передана в повноваження ОТГ, місцева влада тепер зобов’язана вирішувати питання безпеки місцевих мешканців.

Захід організував Центр розвитку місцевого самоврядування.

Керівник волонтерської місії «Пожежники з допомогою для України» Кевін Ройл розповів основні моменти організації пожежної служби в Канаді. Він каже, що ця сфера не є в державній власності і роботу виконують приватні наймані служби. Також діють волонтерські пожежні команди. Громада за свої кошти їх навчає, і вони можуть виконувати роботу парамедиків.

– Усе залежить від громади. Вона самостійно вирішує, наскільки широкопрофільними фахівцями є її пожежники. Щодо волонтерів, то вони працюють безкоштовно. Коли виникає загроза, їх відпускають з основного місця роботи. Інколи ними є пенсіонери чи матері в декретній відпустці.

Українські колеги представили свої напрацювання щодо цивільної безпеки громадян.

Наприклад, у Піщанській ОГТ у 2017 році створили комунальну організацію «Місцева пожежна охорона Піщанської сільської ради». Перший заступник голови ОТГ Євген Кусяка розповів, що для забезпечення роботи пожежної охорони вони винаймають нежитлове приміщення площею 205 м2. У 2018 використали майже 200 тис. грн для його ремонту та закупки меблів. Наразі це комунальне підприємство обслуговує 12 сіл.

Омельницька ОГТ теж планує до 2021 року створити «Центр безпеки», у якому будуть працювати рятувальники, бригада екстреної медицини та поліція.

– Це стратегічне завдання для нас, – каже голова ОТГ Олександра Шереметьєва, – бо за 10 км від нашої ОТГ розташовані потужності Північного промислового вузла Кременчука. Проект, за розробкою, вартуватиме 17 млн гривень.

Також учасники обговорення запитували, як вирішують ті чи інші питання безпеки громадян у Канаді, зокрема в сільській місцевості.

– ОТГ легко йдуть на співпрацю. Навіть у 2016, коли ми щойно створилися, ми одразу багато працювали разом з місцевою владою (консультації, обмін досвідом з іноземними колегами, тренінги), бо тоді децентралізація була великою новизною і усім бракувало досвіду, – пояснює радник з питань комунікації ЦРСМ Юрій Ісаєв.

Ірина Капуш

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Все залежить від мешканців громади,якщо активні та ініціативні в них усе вийде. Адже це круто не чекать допомоги звідкись,а діяти самостійно,це ж врази швидше.

2019-02-07
Світлана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: