Голова обласної ради Олександр Біленький про невдалу сесію і не тільки

0

15 позачергова сесія Полтавської обласної ради не відбулась.

Раніше, за регламентом, депутатам вдалось зібрати 29 підписів, які стали підставою для в.о. голови обласної ради Анатолія Ханка про скликання термінового засідання представницького органу. Та на цьому зрушення закінчились – 30 депутатів, які 21 березня зареєструвались у сесійній залі, так і не дочекались дядька Кворума. Тим самим питання блокування торгівлі з ОРДЛО, яке знову пробували винести на сесію ініціатори, залишилось без розгляду.

Логічним було б припустити, що тридцять голосів – це підписанти, до яких у сесійному залі приєднався голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. То чому ж не відбулась сесія? Саме до очільника обласної ради ми звернулись за відповідями.

Олександр Біленький

Олександр Біленький

Пане Олександре, дехто з присутніх на сесії поширює у соцмережах інформацію, що ви схвально поставились до скликання позачергової сесії обласної ради, бо прийшли до сесійної зали 21 березня.  Прокоментуйте.

21 березня був у сесійному залі бо це – моя робота. Я – голова обласної ради, який взяв на себе відповідальність за проведення сесій.

Чому ж не стало кворуму на сесії? Через політичну складову?

Нагадаю вам минулу сесію, яка відбулась 6 березня. На порядку денному – питання про підтримку блокування торгівлі з окупованими територіям. Маємо рішення №420, яке набрало 52 голоси.

20 березня на засіданні Ради регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко закликав від зловживань у питанні блокади ОРДЛО. Яким би не було важким це рішення, але РНБО напередодні ухвалило блокаду торгівлі з окупованими територіями.

Сьогодні на законодавчому рівні робляться кроки для убезпечення України в умовах війни з РФ. Так свого ухвалення чекає законопроект 6170, який передбачає жорстку відповідальність за будь-які прояви колабораціонізму.

То що ж завадило сесії обласної ради 21 березня?

Я не можу говорити за депутатів обласної ради. Можу озвучити лише свою особисту думку. Мені здається депутати висловили свою позицію з приводу питання блокади торгівлі з ОРДЛО на сесії 6 березня. Тоді ми ухвалили звернення до центральних органів влади. Робота депутата обласної ради – це діяльність на громадських засадах. І цей нюанс також необхідно враховувати, відповідаючи на запитання по сесії 21 березня.

Коментувати

22 березня 2018