Геніальні та ексцентричні. 5 історій художників у фільмах

3

Любі читачі, вітаю вас зі святами, що минули! Останні два місяці були переповнені звітами за минулий рік та планами на майбутній. А коли ж настає те саме «перезавантаження»? Де межа між «старим» і «новим»? Сьогодні! Попереду лютий, а отже, цілий місяць очікування весни. Вечори занадто холодні, щоб вилазити з-під ковдри, тому настрій є лише на одну справу – перегляд фільмів. Хочу порадити вам 5 чудових стрічок про життя та творчість дуже різних, але геніальних у своїй справі, художників.

Геніальні та ексцентричні. 5 історій художників у фільмах

Геніальні та ексцентричні. 5 історій художників у фільмах

1. Почнемо з мого улюбленого фільму. «Фріда» — художній байопік (біографічний фільм) про мексиканську художницю Фріду Кало. Рік випуску — 2002. У головній ролі — неперевершена Сальма Хаєк, а на другому плані — купа відомих акторів: Антоніо Бандерас (без коментарів), Джефрі Раш, який грає Троцького, Едвард Нортон з «Бійцівського клубу», «Неймовірного Халку» і т. д. Історія життя Фріди, яскраві мексиканські пейзажи, музика — усе це робить фільм гармонічним, щирим та насиченим. Сльози від надлишку емоцій гарантую.

Фріда

Фріда

2. «Дикун» — художній байопік 2017 року випуску про неймовірного імпресіоніста Поля Гогена. У головній ролі — граціозний Венсан Кассель. У фільмі розповідається історія з життя Гогена, коли той полишив Париж заради свободи, музи та краси на Таїті. Тут усе пронизано чутливістю та якоюсь невагомістю: момент, коли митець на межі божевілля створює свої найкращі роботи. Такі фільми як «Дикун» завжди надихають мене на питання: чи змогла б я так віддати життя власній справі?

Дикун

Дикун

3. Фільм «Вихід через сувенірну крамницю» може заплутати кожного, адже його зняв всесвітньо відомий стріт-артист Бенксі про свого друга Тьєррі Ґуетта, який розповідає історію знайомства зі світом вуличного мистецтва та його дружбу з Бенксі. Фільм вийшов у 2010 році, а дискусії щодо того, чи він документальний, чи псевдодокументальний, ще продовжуються. Загадкове, як і сам Бенксі, неймовірно цікаве кіно познайомить вас із найвидатнішими митцями стріт-арту, покаже всю «стріт-кухню» зсередини.

Вихід через сувенірну крамницю

Вихід через сувенірну крамницю

4. «Сяраку» — неймовірний художній фільм 1995 року, який може вас здивувати, підкорити чи навіяти дивні емоції, але точно не залишить вас байдужим. Це історія про яскравого, ексцентричного художника Тосюсая Сяраку. У японський період Едо кінця XVIII століття, під час розквіту богемного життя веселих кварталів та театрів кабукі, з`являється неоднозначна особистість — художник з незвичайним візуальним стилем, який не був прийнятий суспільством.

Сяраку

Сяраку

5. Наостанок документальний біографічний фільм «В присутності художника». Фільм 2012 року про підготовку до масштабної виставки відомої художниці Марини Абрамович, яка свого часу колихнула світ мистецтва. Її вважають бабусею перформансу, але у цій картині вона перш за все розкривається як людина з власним баченням, позицією та принципами. Найбільше рекомендую цей фільм тим, хто взагалі не розуміє сучасного мистецтва. Ви або закохаєтесь у світ перформансів, або розчаруєтеся остаточно.

В присутності художника

В присутності художника

Усі ці фільми, як і художники, про яких вони зняті, можуть вплинули на ваш світогляд, надихнути, збентежити, змусити думати та відчувати більше, наповнити цей рік новим змістом.

Обкладинка: Тетяна Домненко

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019