Гендиректор «АвтоКрАЗу» розповів про реальні збитки, які має його компанія

0

Гендиректор АвтоКрАЗу Роман Черняк під час інтерв’ю для агенції «LIGA.net» розповів, як він збирається рятувати підприємство, чому не повертає кредити банкам і хто з іноземців прицінюється до АвтоКрАЗу та повідав, якими ж насправді є збитки компанії за минулий рік.

Гендиректор «АвтоКрАЗу» розповів про реальні збитки, які має його компанія

Гендиректор «АвтоКрАЗу» розповів про реальні збитки, які має його компанія

 

Спочатку ЗМІ писали, що «АвтоКрАЗ» завершив 2016 рік з чистим збитком 1,4 млрд грн. Журналіст  «LIGA.net»  запитав наскільки це коректні дані. Черняк відповів, що це невірна інформація:

 – У вас невірна інформація. Згідно з уточненими даними, опублікованими в Відомостях Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (№ 46 від 9 березня 2017 року), АвтоКрАЗ має чистий збиток у розмірі 188,9 млн грн – це на 40% менше аналогічного показника 2015 року.

 

Левова частка цих збитків пов’язана з невиправдано великими відсотками, нарахованими нам банками по кредитах, які АвтоКрАЗ брав в докризові часи. Сьогодні покривати ці відсотки ми не в змозі. Як виправити ситуацію? Збільшити кількість продаваних автомобілів і рентабельність. Другий шлях – знизити виробничі витрати. За рахунок чого? Шляхом розширення лінійки випускаються авто і ринків збуту, – сказав Гендиректор. 

 

Нагадаємо, що 30 березня 2017 року, відбулися Загальні збори акціонерів Публічного акціонерного товариства «АвтоКрАЗ». Його учасники прийняли рішення про зміну типу ПАТ «АвтоКрАЗ» з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство.

Акціонери ПАТ «АвтоКрАЗ» заслухали і затвердили: звіт генерального директора про результати фінансово-господарської діяльності компанії у 2016 році та основні напрямки діяльності на 2017 рік.

 У своїй доповіді генеральний директор зазначив, що по реалізації виробленої продукції підприємство за звітний рік отримало чистий дохід у сумі 1 млрд. 232 млн. грн. У порівнянні з 2015 роком обсяги виробництва збільшилися з таких видів продукції: причепів — на 47%, напівпричепів — на 20%, продукції ливарного виробництва — на 20%, по запасним частинам до автомобілів — на 4%.

У загальній кількості виготовленої автотехніки за 2016 найбільшу частку — 63%, займають автомобільні шасі під монтаж різного спецобладнання. Бортових автомобілів було виготовлено 26%, тягачів — 9%, самоскидів — 2% від загального обсягу виробництва.

Реалізація автомобільної техніки здійснювалася в країни далекого зарубіжжя — 33%, країни СНД — 20% і на внутрішній ринок — 47% від загального обсягу поставок.

Важливою подією звітного року генеральний директор назвав отримання ПАТ «АвтоКрАЗ» сертифіката системи менеджменту якості для автомобільних виробництв ISO/TS 16949:2009 із метою постійного поліпшення виробничого процесу, попередження дефектів і зменшення втрат у виробництві.

Коментувати

18 березня 2018
17 березня 2018