Гарячка Західного Нілу — проблема, актуальна для Полтавщини

Захворювання реєструється в Україні з 2006 року, входить у число «забутих інфекцій» (ВООЗ) і до переліку хвороб, що мають міжнародне значення (Міжнародні медико-санітарні правила-2005). Полтавська область — серед небагатьох в Україні, де впроваджена діагностика ГЗН.

За 2018 рік по області зареєстровані 8 випадків захворювань на ГЗН. Хворіли 2 жінки та 6 чоловіків у віці від 40 до 74 років. Хворі не застосовували засобів захисту від комах, перебували в природних умовах, сприятливих для циркуляції вірусу ЗН: зволожені території з місцями скупчення диких птахів та виплоду комарів, розташовані на шляхах міграції диких птахів.

Причини Гарячки Західного Нілу
Спалахи захворювання відбуваються в основному в жарку пору року, коли комарі, переносники вірусу, найбільш активні. У більшості хворих симптоматика стерта або відсутня. Факторами ризику для хворих є вік старше 50, наявність онкологічних захворювань, ВІЛ, прийом препаратів, що пригнічують імунітет при лікуванні інших захворювань.

Симптоми Гарячки Західного Нілу
Інкубаційний період триває від 3-8 днів до місяця. Спостерігаються різке підвищення температури, лихоманка, озноб, болі в м’язах, головний біль, що локалізуються в області чола і очних ямок, вражаються лімфатичні вузли. Іноді з’являються нудота і блювота. У рідкісних випадках захворювання ускладнюється енцефалітом або менінгітом.

Діагностика Гарячки Західного Нілу
Проводиться ретельний збір анамнезу хворого, що включає відомості про виїзд в епідеміологічно неблагополучні країни, перебування на природі у відкритих водойм і т.д. Також необхідно провести серологічне дослідження і імуноферментний аналіз. При спостереженні менінгіальних симптомів рекомендується взяти пункцію спинного мозку.

Лікування Гарячки Західного Нілу
Вакцини і специфічного лікування даного захворювання немає. Терапія симптоматична і спрямована на відновлення всіх функцій організму. Лікування проводиться в стаціонарі. Призначаються препарати для відновлення водного балансу в організмі, зниження артеріального тиску, седативні і антигістамінні препарати.

Профілактика лихоманки Західного Нілу
Профілактика спрямована на зведення до мінімуму контактів з переносниками захворювання комарами. Необхідно обробляти підвали будинків спеціальними речовинами, на відкритому повітрі користуватися репелентами для відлякування комах, захищати вікна протимоскітними сітками.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: