Футбольна декомунізація. Клуб УПЛ «Іллічівець» змінив назву

ФК «Іллічівець», у зв’язку із забороною радянських назв та символів на території України, змінює назву. У новому сезоні команда з берегів Азову гратиме у елітному футбольному дивізіоні під назвою ФК «Маріуполь».

Футбольна декомунізація. Клуб УПЛ «Іллічівець» змінив назву

Футбольна декомунізація. Клуб УПЛ «Іллічівець» змінив назву

Прес-служба клубу повідомляє, що за перейменування висловилися жителі регіону та вболівальники за підсумками опитування, проведеного на офіційному сайті клубу.

– Маріуполь – це не тільки місто металургів і сталеварів. Маріуполь – це місто моряків і студентів, машинобудівників та залізничників. У нашому місті живуть українці, росіяни, греки, вірмени, євреї та білоруси. Маріуполь – це столиця Приазов’я та форпост України на Південному сході! На нашу думку, всім цим вимогам відповідає назва ФК Маріуполь. Вважаємо, що саме вона в повній мірі відображає всю багату палітру нашого регіону , – сказано у повідомленні.

Тепер клуб має намір вибрати свій новий логотип. За один із трьох варіантів емблеми можна проголосувати на його офіційному сайті.

Маріуполь

Нагадаємо, що раніше команду тренував Микола Павлов, відомий своїм успішним керівництвом на чолі полтавської «Ворскли». Саме за його наставництва полтавці здобули кубок України у 2009 році.

В 1936 році на маріупольському заводі ім. Ілліча була створена футбольна команда, яка 18.07.1936 провела свій перший офіційний матч у 1/64 фіналі Кубка СРСР (програла 0:5 з криворізьким Динамо). У 1938 році клуб отримав назву «Сталь».

У 1960 році команда «Авангард» (Жданов) об’єдналася з командою «Шахтар» (Рутченкове — зараз район міста Донецька), створивши команду «Азовсталь» (Жданов).

Протягом 1960-х років клуб виступав в класі «Б» і другій групі класу «А», а в наступні десятиліття в українській зоні другої ліги.

Перший чемпіонат незалежної України «Азовець» провів у першій лізі, але зайняв 11 місце і вилетів у другу лігу, де впродовж наступних двох сезонів був її середняком.

Влітку 1995 року «Азовець» об’єднався з одним із лідерів другої ліги — командою «Динамо» (Луганськ). 3 квітня 1996 року команда змінила назву на «Металург» і вже під цією назвою в першому ж сезоні об’єднаній команді вдалося зайняти перше місце і вийти до першої ліги.

В першій лізі команда несподівано легко зайняла третє місце і вперше в своїй історії вийшла до еліти українського футболу.

Перший сезон в вищій лізі команда провела не дуже вдало, зайнявши 12 місце і відірвавшись від зони вильоту лише на одне очко, проте після цього команда стала незмінно займати місця в верхній половині таблиці, а сезон 2000—01 взагалі став найкращим в історії клубу — «Металург» зайняв четверте місце в чемпіонаті і дійшов до півфіналу кубка України.

17 грудня 2002 року команда змінила назву на «Іллічівець» в честь генерального спонсора — ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча». Незважаючи на зміну назви, команда трохи погіршила результати, знову перемістившись в середину таблиці.

Клуб одного разу брав участь в кубку УЄФА, але далі другого кваліфікаційного раунду не пройшов.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: