Футбол. «Чорно-зелені» «городяни» прийматимуть вдома львівських «стрийків»

0

Після тріумфального бою проти львівських «Карпат» в кубку України, футболісти клубу «Полтава» продовжать боротьбу у першій лізі внутрішнього чемпіонату. Цього разу до Духовної столиці завітає ще одна команда із Львівщини  – ФК «Скала», місто Стрий.

Полтава - СКАЛА

Фото: Олег Дубина

Поєдинок відбудеться 30 жовтня о 14.00 на стадіоні «Локомотив».

Це перша в історії зустріч цих команд у офіційних іграх.

Наразі полтавці йдуть восьмими у турнірній таблиці, маючи у своєму гандикапі 20 балів, та відстаючи від другого місця на 9 очок. Львівські «стрийки» ідуть 15-ми. У їх активі 15 залікових, і вони лишень на 6 пунктів випереджають першолігового аутсайдера  – ФК «Тернопіль».

«Малиново-зелені» у минулому турі вдома не зуміли переграти «Арсенала-Київ». Матч завершився у нічию – 1:1.

Скала Стрий

ФК «Полтава» у матчі 15 ігрового дня здолала чернігівську «Десну» 0:1.

Якщо «Скала» не має кадрових проблем, то полтавці не можуть цим похвалитися. Через вилучення в матчі з «сіверянами» на поле 30-го жовтня не вийде захисник Максим Лещенко. Натомість, експерти прогнозують появу Олега Дмитренка,  колишнього футболіста стрийської «Скали», який тепер має всі шанси зіграти проти колишніх одноклубників.

Обслуговуватиме матч 39-річний суддя з Київщини Сергій Скрипак. Йому будуть асистувати Володимир Коротін (Київ) та Роман Соботюк (Житомир). 4-й арбітр: Д. Потькало (Полтава). Спостерігач арбітражу: Валерій Курганов (Олександрія).

Цікаво, що «Скала» є одним із найдавніших клубів у історії українського футболу. Команду було засновано у далекому 1911 році, коли Львівщина була у складі Австро-Угорщини. Цього року «стрийки» святкують ювілей – 105 років із дня заснування. Таку ж річницю нещодавно святкували у Кропивницькому футболісти ФК «Зірка».

Герб Скала

Довідково: «Скала» (Стрий) – один із найстаріших футбольних клубів України – заснований 1911 року українцями-гімназистами під назвою Український Спортовий Кружок «Січ». Чемпіон Галичини 1943 року. Ліквідований органами радянської влади 1944 року, після чого стрийська команда виступала під звичними для часів СРСР назвами «Спартак, «Машинобудівник», «Буровик», «Авангард». Друге відродження «Скали» відбулося 1989 року і тривало до 1996 року. Протягом 1996-2001 років команда мала назву «Газовидобувник-Скала», у 2001-2006 роках – «Газовик-Скала», у 2007-2008 роках – «Скала-Екран». Знову повернулися до звичної назви «Скала» 2009 року, коли команду взяв під опіку колектив однодумців з Моршина, співзасновників ФК «Моршин», який бере свій початок з 2004 року. На початку липня 2009 року ФК «Моршин» отримав атестат Федерації футболу України, який надає право участі у Всеукраїнських змаганнях з футболу серед професіональних команд другої ліги сезону 2009-2010 років. Після цього клуб отримав членство у ПФЛ. 17 лютого 2010 року постановою № 5 Центральної Ради ПФЛ затверджено зміну назви ТОВ «Футбольний клуб «Моршин» на ТОВ «Футбольний клуб «Скала».

Виступав у другій та першій лігах України. Наразі найвище досягнення – 6-е місце в першій лізі сезону 2005/2006 років.

Коментувати

22 березня 2018
21 березня 2018