Фонтан за 26 млн гривень у Полтаві: досліджуємо кошторис (Частина 3)

«Трибуна» писала ряд публікацій про цікаві моменти у кошторисі на «Реконструкцію фонтану в парку на майдані Незалежності у м. Полтава». Ми направили другий інформаційний запит до Управління капітального будівництва полтавського міськвиконкому, щоб отримати детальну інформацію.

По першому нашому запиту Управління надало неповну інформацію. Тому ми були вимушені направити другий запит. У ньому попросили надати наступну інформацію:

1. Які саме роботи по озелененню будуть проведені на визначеній на кресленні ділянці, окрім декількох клумб, наявних на ескізі? (275 тисяч гривень);

2. Пояснення стосовно пункту «Кошти на проведення процедури закупівлі» також залишилося без відповіді. Можливо, цю статтю витрат передбачено для оплати юридичних консультацій по супроводу цієї закупівлі. Тому ми попросили або підтвердити, або спростувати цю інформацію (38 тисяч гривень)

3. Чи буде укладено договір з третьою особою для здійснення технічного нагляду? Чи замовник буде проводити технічний нагляд власними силами? Адже вартість цих робіт включена в договір з підрядником, який буде проводити роботи з реконструкції фонтану.

По першому питанню нам повідомили, що до Глави 7 «Благоустрій та озеленення території» відносяться роботи з розбирання та відновлення асфальтобетонного покриття:

Частина відповіді на запит

У минулих публікаціях ми ознайомилися з кресленням фонтану та прилеглої території. А також з ескізами фонтану, які є у вільному доступі. І виявили, що детальний перелік робіт відсутній. Є лише вказання зони озеленення на кресленні, яке не збігається із зоною озеленення на ескізі. Обидва вказання цих зон не тотожні одне одному. Звичайно, ми можемо припустити, що ескіз не включає в себе зону озеленення з креслення. Якщо це так, то невідомо, які саме роботи з озеленення будуть проведені на визначеній на кресленні ділянці, окрім декількох клумб, наявних на ескізі. Судячи з відповіді, то це і є все озеленення. 

Ескіз майбутнього фонтану

Ескіз майбутнього фонтану

На друге питання, яке стосується витрат на «проведення закупівлі», ми точної відповіді так і не отримали:

Частина відповіді на запит

– Наразі в нас є зрозумілі відповіді на всі питання, окрім одного. Що ж це все-таки за кошти на проведення процедури закупівлі? Для перевірки припущення, що це витрати на юридичні консультації при проведенні закупівлі, ми переглянули трансакції УКБ з листопада 2018 року по лютий 2019 року. Але не знайшли таких витрат. Отже,  прийшли до висновку – ці кошти, як і кошти на проведення технічного нагляду, були заброньовані у кошторисі. Але не використані, – зазначає Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

У відповіді нам повідомили, що Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому, як замовник реконструкції фонтану, буде здійснювати технагляд власними силами.

Варто зазначити, що в кошторисі на технагляд вписано 285 тисяч гривень. 

Як повідомляло нам Управління раніше, залежно від етапів будівництва, гроші можуть бути направлені на різні види технічного нагляду. Кошторис також містить видатки не тільки на реконструкцію (очікувана вартість закупівлі – 26,6 млн грн), а й інші можливі витрати під час робіт, на які виділили 1,3 млн грн.

Кошторис

Кошторис

Наразі залишається сподіватися, що за такі кошти фонтан буде працювати і не потребуватиме позапланового технічного обслуговування.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Як на мене ,є більш важливі об,єкти.

2019-04-26
Софія
Відповіcти
0

Для чого там вообще той фонтан. Скільки год жили і обходилися, а тепер бучу підняли….

2019-04-26
Зло
Відповіcти
1

Я вважаю,що для нашого міста це просто дороге задоволення!

2019-04-26
Валя
Відповіcти
1

Один фонтан,а скільки проблем,розборок і дослідженью. А все через неадекватну суму .

2019-04-26
Ліля
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: