Фонтан за 26 млн гривень у Полтаві: досліджуємо кошторис (Частина 2)

Нещодавно «Трибуна» писала про цікаві моменти у кошторисі на «Реконструкцію фонтану в парку на майдані Незалежності у м. Полтава». Ми направили інформаційний запит до  Управління капітального будівництва полтавського міськвиконкому, щоб отримати детальну інформацію.

При дослідженні документації та проекту реконструкції фонтану виникли питання щодо зведеного кошторисного розрахунку. Саме їх ми і направили до Управління:

Благоустрiй та озеленення територiї. Прохання надати детальний перелік робіт по цьому пункту кошторису.

Утримання служби замовника. Надати детальні пояснення щодо «Коштів на утримання служби замовника» та які саме роботи мають бути здійснені в рамках цього пункту.

Також просили надати пояснення щодо пункту «Кошти на проведення процедури закупівлі». Адже організатор торгів проводить усі закупівлі через систему і отримує консультації від торгівельних майданчиків безоплатно.

На наш інформаційний запит в Управлінні не надали жодної інформації стосовно пункту, який стосується благоустрою території. Зазначимо, що на ці роботи планують витратити 275 тисяч гривень.

Наразі відомо, що до цього пункту входить лише оновлення доріжки:

Пояснення до пункту «Благоустрій території»

Пояснення до пункту «Благоустрій території»

– Під час розгляду проекту реконструкції у частині озеленення ми знайшли креслення із вказанням зон озеленення, але не було зазначено, що за роботи для цього будуть проведені. Тобто вищезазначена сума може піти як на звичайний газон, так і на щось більш дороговартісне. Але ми не дізналися деталей з першого запиту, – говорить Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

Наступне питання, яке нас цікавило – утримання служби замовника. Як бачимо, в самому кошторисі є три суми, які потребують роз’яснення:

Кошторис

Кошторис

Ми спробували визначити більш детально призначення цих коштів за допомогою запиту. І ось яку відповідь отримали щодо витрат на проведення процедури закупівлі:

Відповідь на інформаційний запит

Відповідь на інформаційний запит

– З такої відповіді незрозуміло, на що планували витратити ці кошти. Можемо припустити, що це може бути оплата третім особам за юридичну консультацію при проведенні закупівлі. Але це тільки припущення, тому слід, щоб Управління його підтвердило чи спростувало, – зазначає Олександр Довгошей.

У відповіді ми також отримали інформацію щодо витрат на утримання служби замовника та на здійснення технічного нагляду:

– Відповідно до п. 5.8.13 Правил до глави 10 «Утримання служби замовника» включаються кошти на утримання служби замовника (включаючи кошти на здійснення технічного нагляду) та кошти на проведення процедури закупівлі.

Відповідь на інформаційний запит

Відповідь на інформаційний запит

Тобто, залежно від етапів будівництва, гроші можуть бути направлені на різні види технічного нагляду. Слід зазначити, що підрядник, який проводить будівельні роботи, не може отримувати кошти на проведення технічного нагляду. Тобто не може перевіряти сам себе. При цьому не зрозуміло, яким чином будуть використані ці кошти. Адже кошторис містить видатки не тільки на реконструкцію (очікувана вартість закупівлі – 26,6 млн грн), а й інші можливі витрати під час робіт, на які виділили 1,3 млн грн.

Кошторис

Кошторис

– Зазвичай під утриманням служби замовника розуміють оплату штатних інженерів з технічного нагляду. Тобто сам Замовник здійснюватиме технічний нагляд за роботами. Або він може залучити третю особу. Додаткова стаття видатків на здійснення технічного нагляду може бути передбачена саме для цього. Але з відповіді не зрозуміло, хто саме отримає кошти, передбачені на даний нагляд. У випадку, якщо замовник залучить третю особу, він має провести окрему закупівлю на ці кошти.

Ми повторно направили інформаційний запит до Управління, з проханням надати детальну інформацію стосовно наступних питань:

Благоустрій та озеленення територiї – бо відповідь відсутня в повному обсязі.

Кошти на проведення процедури закупівлі – відповідь незрозуміла, тому варто дізнатися, чи були ці кошти використані на юридичну консультацію при проведенні закупівлі.

Кошти на технагляд та утримання служби – зрозуміти, хто саме буде проводити нагляд і отримає за це кошти: замовник чи третя сторона.

Реконструкція фонтану в парку на майдані Незалежності у м. Полтава

Реконструкція фонтану в парку на майдані Незалежності у м. Полтава

– Статтею 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації», тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-850 гривень). Зважаючи на відповідь, надану Управлінням капітального будівництва на запит, дійсно є підстави говорити про невиконання вищевказаного закону, – говорить Вячеслав Курило, адвокат, член ГО «Інституту аналітики та адвокації».

Зазначимо, що на сайті Полтавської міської ради вже з’явилася петиція «Припинити фінансування ремонту фонтану біля стадіону «Ворскла».

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Я думаю, що петиція про фонтан має сенс, бо краще за ці кошти перекинути на водоканал. Краще хай буде розвалений фонтан – ніж провали в землі та викиди стічних вод

2019-04-01
Олександр
Відповіcти
0

Про гроші на цей фонтан скоро складатимуть легенди для туристів і водитимуть до оцих розвалін.

2019-03-29
Тіма
Відповіcти
0

А в нас справді більше нічого нема важливішого, для вкладення горшей крім оцієї штукенції під назвою фонтан?

2019-03-29
Влад
Відповіcти
0

Просто смішать людей. Зрозуміло , що тепер ніхто нічого пояснити не може,бо зазвичай такі процедури проходили одним махом і ніхто не розбирався, а тут не прокатіло.

2019-03-29
Інга
Відповіcти
0

Якийсь нещасний фонтан, потрабує аж такого капітального ремонту,догляду і підтримки?

2019-03-29
Рита
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: