Фінансування медицини у 2018 році збільшилося на 75%

1

За новою системою фінансування медичні заклади Полтави отримали більше коштів, ніж минулого року за аналогічний період.

1 (14)

В Україні триває медична реформа первинної ланки медичної допомоги. З липня 2018 року заклади почали укладати договори з Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ). Через цей орган держава фінансує роботу сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, згідно з кількістю підписаних декларацій із пацієнтами.

Представники Інституту аналітики та адвокації вирішили з’ясувати, чи впливає медична реформа на зростання фінансування первинної ланки медичної допомоги. Для прикладу обрали полтавські Центри первинної медико-санітарної допомоги (далі – ЦПМСД) № 1, № 2 та № 3. Перші кошти за новим механізмом ці медичні заклади почали отримувати з липня 2018 року після автономізації та підписання договорів з НСЗУ.

Порівнявши доходи полтавських міських медзакладів у липні-жовтні 2018 року з фінансуванням в такому ж періоді 2017 року, аналітики з’ясували, що вони збільшились удвічі.

2 (8)

За  4 місяці 2017 року, з липня по жовтень, ЦПМСД Полтави отримали 20,3 млн грн. За аналогічний період 2018 року фінансування від НСЗУ становить 40,8 млн грн та 1,8 млн грн місцевого бюджету. Приріст між роками складає 110%. Однак необхідно врахувати, що частина цього підвищення відбулась би навіть без зміни підходу до фінансування. Виключивши це, за нашими кінцевими підрахунками саме впровадження реформи сприяло підвищенню фінансування полтавських закладів ПМД на 75%”, – зазначив аналітик Дмитро Пономарьов.

3 (1)

Довідково: Ця публікація була підготовлена в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019