Фінансова й адміністративна автономія. Президент підписав Закон щодо реформування системи охорони здоров’я

Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я». Він передбачає впровадження заходів із реформування системи охорони здоров’я України задля створення мережі державних та комунальних медичних закладів з достатнім рівнем самостійності для ефективного та своєчасного медичного забезпечення населення.

Президент підписав Закон щодо реформування системи охорони здоров'я. Фото: uain.media

Президент підписав Закон щодо реформування системи охорони здоров’я. Фото: uain.media

Згідно із текстом документа, як пояснюють на сайті Адміністрації Президента, заклади охорони здоров’я отримали можливість здобуття фінансової та управлінської автономії для забезпечення фінансових, матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров’я. При цьому, у відповідності до ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.

Пункти документу:

  • передбачають спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних та комунальних установ – у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства;
  • уточнюють існуючу гарантію, що кошти, не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись та можуть бути використані на фінансування діяльності закладу (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази);
  • урегульовують окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення, які будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (№ 2002-VІІІ) 6 квітня 2017 року. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: