Фахівці Пенсійного фонду розповіли про новації пенсійного забезпечення на 2016 рік

0

З 1 січня законодавство про пенсійне забезпечення зазнало чергових змін. Про основні аспекти реформування 2016-го у сфері пенсійного забезпечення на прес-конференції розповіли представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області – Ірина Товстоножко, начальник Управління та Володимир Носенко, перший заступник начальника Головного управління.

IMG_2298[1]_1500x1125

Прийнятий на 2016 рік державний бюджет передбачає нові соціальні стандарти. Згідно яких в новому році планують провести два масових перерахунки пенсій, які відбудуться в два етапи – з 1 травня та 1 грудня. Так, починаючи з травня прожитковий мінімум для пенсіонерів підвищать з 1074 до 1130, тобто на 56 грн. З 1 грудня 2016 року цей показник зросте ще на 78 грн. і досягне 1208 грн.

Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області звернули увагу на зміни щодо працюючих громадян, що не досягли пенсійного віку. Відповідно до змін в законодавстві в частині сплати пенсійних платежів, єдиний соціальний внесок зменшився на 22%, однак ці зміни не вплинуть на механізм обчислення і розмір пенсії. Таким чином чиновники планують поліпшити ситуацію з легалізацією заробітної плати та робочих місць, вивести економіку із тіні. Працівники підприємств не будуть сплачувати внески до Пенсійного фонду та інших соціальних фондів, за них це робитиме роботодавець.

Також у 2016 році збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17-ти до 25-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлено законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Таке рішення спрямоване, щоб стимулювання осіб, що мають надвисокі заробітки легалізувати власні прибутки, щоб збільшити розмір майбутньої пенсії. Максимальний розмір якої наразі не може перевищувати 10 740 грн, – зазначив Володимир Носенко.

У зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму максимальна пенсія не зростатиме, як це було раніше. Для тих, кому пенсія була призначена до січня 2016-го, і якщо її розмір перевищує цю величину, не проводяться жодні перерахунки, індексації та збільшення пенсії.

Змінились умови виходу на пенсію за вислугою років. Вони пов’язані насамперед із встановленням для відповідних категорій осіб пенсійного віку. Відтепер працівники льотного та льотно-випробного складу, освіти, охорони здоров’я й соціального забезпечення, артисти мають право на пенсію за вислугу років після досягнення певного віку, від 45 до 55 років, в залежності від професії. Зміни будуть впроваджуватись поетапно.

Володимир Носенко також нагадав, що за рішеннями Верховної Ради від 24 грудня 2016 року, Пенсійний фонд України розпочинає фінансування січневих пенсій в грудні поточного року.

Окрім, пенсійних змін, розпочато модернізацію системи обслуговування громадян. У зв’язку із реформуванням уже провели скорочення управлінського апарату, шляхом злиття та перейменування окремих територіальних управлінь Пенсійного фонду.

Зокрема, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України в Полтаві створюється Полтавське об’єднане управління Пенсійного фонду на базі Київського, Ленінського, Октябрського та Полтавського районних управлінь Пенсійного фонду. Таке обєднання є суто організаційним і має на меті покращити якість управління в пенсійній системі.– додала Ірина Товстоножко.

Олена Костиря

15 января 2019
14 января 2019