Фахівці АМКУ закрили справу щодо зловживання ТДВ “Полтаваавтотранс” монопольним становищем

Трибуна
2017-07-13
2

Нещодавно Антимонопольний комітет (АМКУ) виявив зловживання монопольним становищем з боку ТДВ «Полтаваавтотранс».

"Полтаваавтотранс". Фото: http://vokzal.org.ua

«Полтаваавтотранс». Фото: http://vokzal.org.ua

Зокрема, зафіксували завищений розмір збору на автостанціях 4-го та 5-го класу на приміських та міжміських сполученнях. Зараз на підприємстві виконали рекомендації АМКУ щодо тарифів на автостанціях, тож справу проти нього закрили.

В АМКУ визначили, що «Полтаваавтотранс» на ринку послуг, що надаються автостанціями 4 та 5 класу на міжміських та приміських маршрутах загального користування, посідає монопольне становище. Мова йде про підсумки роботи за минулий рік та перший квартал цього року.

Тож необґрунтоване встановлення «Полтаваавтотрансом» однакового рівня автостанційного збору, без врахування класу автостанції, визнали порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Відтак, підприємство має сплатити штраф у розмірі 40 тис. грн.

За словами голови територіального відділення АМКУ у Полтавській області Володимира Оніщенко, у листі від 22 червня цього року представники «Полтаваавтотранс» зазначили, що товариство здійснило розрахунки з врахуванням прогнозованих показників роботи на 2017 рік.

— Вони відповіли, що розрахований розмір вартості обов’язкових послуг, що надаються перевізникам, склав 11%. Для зменшення фінансового навантаження на перевізників у товаристві прийняли рішення встановити вартість обов’язкових послуг, що надаються перевізникам, в розмірі 10% від вартості квитка. Також надали розрахунок розміру таких послуг та наказ щодо його затвердження. Отже, рекомендації адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення виконані.

Володимир Оніщенко

Володимир Оніщенко. Фото: прес-служба АМКУ

Володимир Оніщенко. Фото: прес-служба АМКУ

Тож справу закрили згідно зі статтею 49 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Довідка: В області працює 21 автостанція 3-го класу: Полтава-2, Полтава-3, Диканька, Нові Санжари, Котельва, Карлівка, Зіньків, Опішня, Решетилівка, Градизьк, Семенівка, Кобеляки, Лубни, Оржиця, Пирятин, Чорнухи, Гребінка, Хорол-1, Хорол-2, Гадяч-1, Лохвиця. Автостанцій 4-го класу на Полтавщині дев’ять: Машівка, Шишаки, Нехвороща, Горішні Плавні, Козельщина, Глобине, В. Багачка, Гадяч-2, В. Сорочинці. Автостанція 5-го класу в області лише одна — у Полтаві.

За матеріалами прес-служби територіального відділення АМКУ у Полтавській області

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

В отличии от “Укрзалізниця” Полтаваавтотранс имеет хоть каких-то конкурентов

2017-07-13
Оксана
Відповіcти
0

Зато Автовокзал идет в ногу со временем и у них можно заказать билет на автобус онлайн.

2017-07-13
Марк
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: