Енергоефективний бізнес. Як виробництво деревної щепи економить кошти на опалення для приватних будинків та лікарень

Вірменин Еміль Фільманов ризикнув взятися за незвичний екологічний, але більшою мірою – енергоефективний бізнес. Він заснував підприємство, що займається виробництвом деревної щепи – альтернативного палива, яким можна отоплювати будівлі. Про те, як така сировина економить кошти українських родин, обласних лікарень та підприємств, бізнесмен із Карлівки розповів журналістам та еко-активістам.

Виробництво деревної щепи у Карлівці

– Ми чистимо дорожні узбіччя від чагарників та сміття. І щоби не спалювати ці зібрані гілки, ми їх переробляємо на деревну щепу, яку потім можна використовувати в якості альтернативного палива. Але для цього ще потрібні окремі котли. Вони коштують недешево – від 30 тисяч гривень. Але з допомогою такого котла можна відносно недорого опалювати великий будинок площею близько 100 квадратів. Посудіть самі: коли газу на таке помешкання ви напалите на три тисячі гривень, а двох кубів деревної щепи вам стане на 15 діб. Куб коштує 250 гривень. Тож на місяць Вам потрібно витратити всього то тисячу гривень на деревну щепу, а не три тисячі на газ, – розповідає пан Еміль.

Окупність цього спеціального котла відіб’ється протягом трьох-п’яти років, говорить Еміль. Все це залежить від площі приміщення, та кількості використаної сировини.

Таким чином, підприємство Еміля вбиває двох зайців одним пострілом: і узбіччя стають чистішими, і гроші людям економлять. Але у цьому сенсі мається також і зворотній бік медалі: внаслідок згорання щепи у атмосферу викидаються вуглецеві сполуки. Та все ж – ці деревні відходи і так би спалювали, тому такий інноваційний бізнес все ж таки є енергоефективним, й економить природні ресурси та гроші споживачів.

 Еміль Фільманов

Еміль Фільманов

З іншого боку – деревну щепу можна вважати екологічно чистим паливом. У ній мається вміст золи, що дорівнює показнику 3%. У процесі спалювання такої сировини, викид вуглекислого газу в атмосферу дорівнює тій кількості, яку поглинає рослина за час свого зростання.

Пан Еміль також розповів, що Полтавська обласна та четверта міська клінічна лікарні вже використовують ці спеціальні котли для деревної щепи.

– За добу обласна лікарня спалює 20 кубів деревної щепи. Це їй обходиться в суму 5 тисяч гривень. Це вдвічі дешевше, ніж би вони платили за газ, – твердить Еміль Фільманов.

Довідково: Деревна щепа (паливна тріска) ― частинки, які виходять подрібненням деревної сировини. Призначені отримані частинки для отримання тепла шляхом спалювання. Матеріалом для виробництва деревної паливної тріски служить перероблене деревна сировина (стовбурова деревина, відходи дерево і лісопереробки, порубкових залишків). Найбільш затребуваною сьогодні паливної тріскою є тріска на основі стовбурної деревини.

Вона має ряд переваг в порівнянні з іншою деревною сировиною:

– Низький вміст кори та інших сторонніх домішок;

– Низька зольність;

– Висока енергетична цінність;

– Розмір часток стандартизований.

Споживачі скандинавських країн, для отримання субсидій Євросоюзу, стовбурову деревину виділяють, як окремий вид палива. На інші типи деревної сировини вони таких дотації не отримують.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: