ELSA – юриспруденція і студентство

Трибуна
2016-07-13

У наш час існує настільки широкий спектр варіантів для саморозвитку, неординарних та оригінальних галузей, видів мистецтва, професій, що іноді обрати саме свою справу стає актуальною проблемою.

Учасники Полтавського осередку ELSA

Учасники Полтавського осередку ELSA

Для тих, хто вже визначився і захопився юриспруденцією, у свої інтернаціональні ряди запрошує ELSA – European Law Students Association або Європейська асоціація студентів юристів. Це громадське об`єднання, засноване п`ятьма студентами з Австрії, Угорщини, Польщі та Західної Німеччини 4 травня 1981 року. ELSA являється міжнародною, незалежною, неурядовою, неприбутковою організацією, яка об`єднує студентів правників та молодих юристів, котрі зацікавлені в академічному та персональному вдосконаленні.

У Полтаві ELSA діє з 2011 року. Про діяльність асоціації у нашому місті Президент ELSA Poltava 2012-2015 Олена Лопушко зазначила так :

– ELSA Poltava достатньо молода та енергічна локальна група, яка поступово долає усі випробування на шляху до своєї мети. Діяльність групи досить різноманітна та цікава. Усі учасники розвиваються та працюють над собою.

Олена Лопушко

Олена Лопушко

Сьогодні ELSA – найбільша у світі незалежна асоціація студентів-правників і представлена майже на 300 юридичних факультетах у 42 країнах Європи. Наразі ELSA нараховує понад 40 000 студентів та молодих юристів.

Об`єднання має стійку налагоджену систему, яка складається з міжнародного правління ELSA International, національних мереж, наприклад ELSA Ukraine, які очолює національне правління. Ще одним підрозділом являються локальні осередки, які розташовані у різних містах, серед яких і Полтава.

Осередки очолює локальне правління. Структура правління ідентична на всіх рівнях і включає у себе посаду Президента, Генерального секретаря, Скарбника, Віце-президента з семінарів і конференцій, Віце-президента з наукової діяльності, Віце-президента зі стажувань та Віце-президента з маркетингу. Члени асоціації – це ELSA Members, ті, хто вже не є студентом, але були учасниками асоціації – можуть стати ELSA Alumny. Резиденти з нашої держави гідно представляють Україну в контексті міжнародних взаємовідносин. У 2016 році на посаду маркетолога у мережу ELSA Inernational обрали українця Івана Чопика.

Іван Чопик

Іван Чопик

Представленим об`єднанням напрацьовано колосальний зв`язок з міжнародними організаціями.

Довідково: ELSA має спеціальний консультативний статус у Економічній і Соціальній Раді (ООН ЕКОСОР); консультативний статус категорії “С” в ООН з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО); консультативний статус Комісії ООН з міжнародного торгового права (ЮНСІТРАЛ); статус учасника у Раді Європі; статус спостерігача у Всесвітній організації інтелектуальної власності; ELSA делегації до органів ООН; угоду про співпрацю з INTA (International Trademark Association).

ELSA – це ідейна організація, у межах якої у 1992 році було розроблено ELSA Vision.

Це бачення асоціації, яке позиціонується як принцип: «Справедливий світ, в якому шанується людська гідність та культурна самобутність».

Мета діяльності організації багатоаспектна, складовими елементами якої є розвиток юридичної освіти і підготовка студентів до професійної діяльності, сприяння підвищенню соціальної відповідальності студентів-правників і молодих юристів, підтримання багатоманітного культурного і наукового обміну між студентами-правниками, молодими юристами і науковцями різних країн світу.

Локальні збори 2015

Локальні збори 2015

Ключові ж напрямки діяльності об`єднання становлять організація семінарів і конференцій (S&C), академічна діяльність (AA) та програма обміну міжнародними студентськими стажуваннями (STEP). У своїй діяльності асоціація надає можливості студентам правникам та молодим юристам знайомитися та вивчати інші культури та правові системи в дусі взаєморозуміння і наукової співпраці, сприяє інтернаціональній інтеграції студентів-правників та молодих юристів, а також розвитку їх професійних навичок; заохочує студентів права та молодих юристів до роботи задля добра суспільства.

Враховуючи офіційний статус організації, вона потребує детального та кваліфікованого регулювання. З цією метою уклали Книгу Рішень, зміст якої складається з базових положень щодо принципів діяльності та організаційних аспектів. Кожен член правління або рядовий мембер може знайти у цьому документі відповіді на всі запитання стосовно діяльності ELSA.

Основним інструментарієм реалізації поставлених цілей та мети ELSA являється запровадження офіційного видання Synergy Magazine та проведення заходів різноманітного характеру як на правову тематику так і внутрішньо організаційних.

Тренінг для локальних офіцерів

Тренінг для локальних офіцерів

У рамках проведення заходів учасники спільноти організовують семінари та конференції локального, національного та міжнародного рівня. Одним з фундаментальних заходів є ELSA Day, який проводиться на чітко визначену тематику щороку кожною локальною групою в окремо визначену дату. Тобто понад 40 000 осіб по всій Європі задіяні у діяльності одного заходу. Не може не здивувати високий рівень організації та внутрішніх взаємозв`язків мереж.

У контексті реалізації академічних завдань проводяться Lawyers at Work Events – заходи, які дозволяють ближче познайомитись з різними видами юридичної діяльності, Legal Research Groups – групи, які здійснюють наукові дослідження на обрану тематику. Уже традиційними стали ELSA Moot Court Competition – змагання з права між студентами.

Надзвичайно прогресивним в аспекті діяльності асоціації є студентські стажування STEP. Перші зарубіжні стажування пройшли троє студентів у 1984 році. На сьогодні кількість студентів, які проходять стажування, сягає майже 600 осіб щорічно.

Учасники NCM ХХІІІ у Полтаві

Учасники NCM ХХІІІ у Полтаві

Важливим механізмом в адміністративній діяльності ELSA являються National Council Meeting (NCM) та Transition Weekend. Саме у NCM відбувається вирішення важливих статутних питань. А у межах Transition Weekend новообране правління приймає повноваження, переймає досвід та поради від досвідчених мемберів.

Робоча атмосфера NCM ХХІІІ

Робоча атмосфера NCM ХХІІІ

Полтава також стала активним осередком взаємодії юридично спрямованого студентства. Саме тут восени 2015 року на базі Полтавського юридичного інституту ім. Ярослава Мудрого та Полтавської державної аграрної академії провели NCM XXIII. Конгрес об`єднав спільною ідеєю понад 70 осіб зі всієї України. Захід видався надзвичайно насиченим – 3 дні проводилися змістовні воркшопи та засідання. Також для учасників підготували різноманітну за тематикою культурної програми.

Президент ELSA Poltava 2015-2016 рр. Маргарита Пахомова розповіла про NCM у Полтаві:

– Що таке NCM? Це неймовірні емоції, безсонні ночі, нові друзі з усієї України і не тільки, шалений темп, адже за 3 дні потрібно встигнути чимало. У Полтаві до Конгресу довго готувались і дуже його чекали. І ось NCM закінчився, але спогади залишились. Подія, яка змінила погляди на багато речей. Подія, яка дозволила відчути смак ELSA, проникнутися духом мережі, познайомитись з неперевершеними людьми, та просто чудово провести час. Це було неймовірно цікаво, захоплююче та надихаюче.

Маргарита Пахомова

Маргарита Пахомова

Тож, діяльність ELSA досить різноманітна та пізнавальна. А тому якщо ви студент правник або молодий юрист, вас цікавить юриспруденція поза межами навчального курсу ВУЗу, ви прагнете до саморозвитку, вдосконалення світу та шукаєте однодумців – ELSA запрошує вас до себе.

Богдан Гавриш

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: