Електронна медична картка запрацювала у тестовому режимі

2

З 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична карта. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

Електронна медична картка запрацювала у тестовому режимі

Електронна медична картка запрацювала у тестовому режимі

Впровадження електронної медичної картки здійснюватиметься в декілька етапів, на кожному з яких буде реалізований функціонал, який дозволить вносити в неї різні набори записів.

1-й етап – початок 2019:

Лікарі, які надають первинну медичну допомогу, будуть вносити дані про візити пацієнтів з використанням ІСРС-2 та дані, які зараз вносяться в медичну картку амбулаторного хворого. У квітні 2019 року з`явиться можливість виписувати електронні рецепти та електронні направлення.

2-й етап – середина 2019:

Спеціалісти, які працюють в амбулаторіях, вноситимуть у централізовану електронну медичну картку консультативні висновки;

Спеціалісти діагностичних центрів вноситимуть результати найбільш розповсюджених лабораторних досліджень. Також з середини 2019 року планується впровадження електронних листів тимчасової непрацездатності.

Передбачається, що з другої половини цього року записи в електронній медичній картці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів, які почнуть працювати з Національною службою здоров`я за програмою «Безкоштовна діагностика»

3-й етап – початок 2020:

Стаціонари зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку дані, пов`язані з випискою пацієнтів (обсяг даних, подібний до картки пацієнта, який вибув зі стаціонару, №66/o)

Міністерство охорони здоров`я планує незабаром запустити персональний «кабінет пацієнта». Поки що лікар може роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначене лікування або направлення на додаткове обстеження. За необхідності з набору електронних медичних записів можна сформувати будь-які необхідні документи, форми, звіти.

Одночасно з впровадженням електронної медичної карти МОЗ України працюватиме над спрощенням паперового документообігу за принципом: дані, збережені в електронній формі, не потрібно дублювати на папері.

Також у Міністерстві стверджують, що вся попередня інформація зберігається у картках. Враховуючи етапність впровадження, впродовж певного часу записи в електронній та паперовій формах діятимуть одночасно.

Як повідомлялося раніше, електронний рецепт буде «прив’язаний» до мобільного телефону пацієнта.

Марія Мигаль

21 марта 2019
20 марта 2019