Експерти розповіли, як проходить люстрація на Полтавщині

4

Вчора, 27 квітня, у Полтаві обговорювали тему люстрації, а саме: стан та перспективи очищення влади в області. Захід організувала Громадська організація Інститут «Республіка» у рамках проекту «Моніторинг впровадження законодавства щодо очищення влади».

IMG_2369

Оксана Бізенкова, експерт Інституту «Республіка» та Артем Амельченко, юрист, керівник проекту «Моніторинг процесів очищення влади в Україні»

В Україні та на Полтавщині вже два роки триває процес очищення влади. Експерти Інституту «Республіка» провели моніторинг та представили учасникам круглого столу проміжні результати люстрації у Полтавській області та в Україні вцілому.

Вони повідомили, що Полтавська область займає 13-ге місце у країні за кількістю «люстрованих» чиновників. Станом на 15 квітня 2016 року, в області їх – 25. Всі особи, які наразі є люстрованими, підпали лише під «адміністративну заборону», адже «судова заборона» ще не разу не застосовувалась.

1461588144 (2)Експерт в сфері очищення влади, юрист «Інституту» Артем Амельченко зазначив, що органи місцевої влади в країні часто саботують процес очищення влади. Однією із проблем затримання люстраційного процесу, на думку експертів – є те, що органи перевірки не вчасно надають відповідні висновки, тому що санкції за порушення умов та халатність співробітників не запроваджені.

1461589374 (6)

Список люстрованих осіб у Полтавській області (за результатами аналізу єдиного держреєстру люстрованих осіб)


Під ЗУ «Про очищення влади» потрапили
7 працівників прокуратури

1. Лук’яненко Костянтин Васильович — начальник відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Полтавської області.

2. Середа Людмила Олександрівна — заступник прокурора м. Кременчука Полтавської області.

3. Стасовський Микола Васильович — старший прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Полтавської області.

4. Стойка Андрій Михайлович — заступник прокурора Полтавської області.

5. Таран Дмитро Павлович — прокурор Диканського р-ну Полтавської області.

6. Фенога Наталія Іванівна — заступник прокурора Полтавської області.

7. Шмаков Олег Віталійович — заступник прокурора м. Комсомольська Полтавської області.

У Нацполіціі під ЗУ потрапило 9-ть чоловік

1. Вініченко Сергій Олександрович — старший інспектор ДАІ з обслуговування м. Комсомольськ УДАІ УМВС України в Полтавській області.

2. Ґонтовий Сергій Анатолійович — інспектор ДПС групи ДПС відділення ДАІ з обслуговування м. Полтава УДАІ УМВС України в Полтавській області.

3. Дворк Сергій Юрійович — інспектор ДПС групи ДПС відділення ДАІ з обслуговування м. Полтава УДАІ УМВС України в Полтавській області.

4. Корсун Іван Григорович — начальник УМВС України в Полтавській області.

5. Острянин Олександр Іванович — заступник начальника УМВС України в Полтавській області — начальник міліції громадської безпеки

6. Приходько Василь Іванович — інженер з організації дорожнього руху роти ДПС ДАІ УМВС України в Полтавській області.

7. Ромашко Олександр Вікторович — старший інспектор з режиму секретності Комсомольського МВ УМВС України в Полтавській області

8. Шило Олександр Григорович — заступник начальника УМВС України в Полтавській області — начальник кримінальної міліції

9. Яцик Наталія Іванівна — завідувач канцелярії Комсомольського МВ УМВС України в Полтавській області

У СБУ під ЗУ потрапило троє осіб

1. Настека Владислав Володимирович — заступник начальника УСБУ в Полтавській області (27 червня 2010 — 3 червня 2013)

2. Парамонов Юрій Миколайович — начальник УСБУ в Полтавській області (5 лютого 2014 – 3 квітня 2014)

3. Петренко Віталій Петрович — заступник начальника УСБУ- начальник відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Полтавській області (11 червня 2012 -жовтня 2013)

Державна фіскальна служба – 2

1. Калініченко Микола Іванович — начальник Полтавської митниці ДФС.

2. Курілов Геннадій Миколайович — начальник відділу адміністрування майнових податків управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у М. Полтаві ГУ Міндоходів у Полтавській облсті.

Місцеві державні адміністрації – 2

1. Адамович Олена Євгенівна — директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

2. Наконечний Олександр Сергійович — голова Карлівської РДА Полтавської області

Органи місцевого самоврядування – 2

1. Гараган Сергій Валерійович — головний спеціаліст відділу архітектури та містобудування Миргородської міської ради

2. Дмитренко Алла Григорівна — головний спеціаліст відділу соціальної роботи Кременчуцького міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

1461590249 (3)

21 февраля 2019
20 февраля 2019