Експерти Проекту GIZ «Реформа управління на Сході України» підбили підсумки співпраці

Олена Костиря
14:05 | 30 травня 2016
0

Експерти Проекту GIZ «Реформа управління на Сході України» завершують своє перебування на Полтавщині. Вже два тижні гості з Німеччини проводять переговори в Україні.

13334739_1166344530074289_983671822_o

Фото: Олег Журавльов

Полтавська область була обрана Німецьким товариством GIZ як одна із перших областей України для співробітництва в рамках спеціально розробленого GIZ Положення «Про Конкурс проектів співробітництва територіальних громад Полтавської області». За допомогою цього проекту намагаються поліпшити умови надання муніципальних послуг населенню, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами.

Як наголосила керівник проекту Арлетт Стоянович, цього разу експерти приїхали, щоб підвести певні підсумки тих проектів, які реалізувалися на теренах Полтавщини у минулі роки, та обговорити перспективні напрямки співпраці, які цікавлять місцеву владу. В Україні делегація перебуватиме два тижні. За цей час представники GIZ проведуть перемовини про подальшу співпрацю як на національному, так і на регіональному рівнях.

13334362_1166344550074287_1147557300_o

Фото: Олег Журавльов

Говорили, зокрема, і про нещодавнє навчання у Німеччині в рамках проекту GIZ. Як прокоментував перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький, завдяки тій поїздці на Полтавщині з’являться ще щонайменше 5 нових об’єднаних територіальних громад.

– Після останнього відрядження, у нас з’явилося чітке розуміння, як впроваджувати реформи розвитку та децентралізації. Одна справа бачити це все на слайдах, а зовсім інша побачити у реальності. Завдяки українсько-німецької співпраці ми можемо обійти складні моменти у впровадженні реформ, використовуючи німецький досвід, – зазначив Валерій Головко.

Нагадуємо, що з 11 по 15 квітня голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перший заступник Андрій Пісоцький, голова Полтавської облради Олександр Біленький, народний депутат Андрій Река та ще 14 представників органів державної влади та місцевого самоврядування Полтавщини перебували у навчальній поїздці у Німеччині. Поїздка стосувалася питань міжмуніципального співробітництва (ММС) і відбувається за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (Bmz) міста Бонн.

У нас деякі представники місцевих рад і територіальних громад не могли визначитися чи об’єднуватися чи ні, чи створювати комунальні підприємства. Доки не поїхали до Німеччини, — пояснив Андрій Пісоцький. — А там на власні очі побачили, як працюють комунальні підприємства, як сплачуються податки, які послуги отримують люди. Побачили перспективи об’єднання і зрозуміли, що цей процес незворотній.

13323862_1166344553407620_1957009088_o

Фото: Олег Журавльов

Зі слів голови ОДА, завдяки впровадженню німецького досвіду органам місцевого самоврядування вдається економити час та фінанси.
Серед найгостріших екологічних проблем у Полтаві та області залишається питання, що пов’язане з відходами (їх утворення, накопичення, утилізація, вивіз на місця неорганізованого складування та ін.).

Тож в черговий раз у стінах ОДА згадали про один із потенційних пілотних проектів Німецького товариства GIZ «Реформа управління на Сході України», щодо реалізації стратегії поводження з твердими побутовими відходами у полтавському регіоні, а саме у Карлівському та Новосанжарському районах.

Один із проектів по утилізації твердих побутовим відходів, придбання сміттєвозів, наразі обговорюють.

Серед перспективних напрямків, які область готова розвивати разом з проектом GIZ, Валерій Головко насамперед назвав міжмуніципальну співпрацю. На сьогодні область займає перше місце в Україні за кількістю підписаних угод про міжмуніципальну співпрацю. Наступний крок, зазначив експерт Проекту Штефан Драгер — якісна реалізація таких угод. У їх рамках, зокрема, на Полтавщині можуть створювати і сучасні пожежні служби в різних районах якраз на умовах співпраці різних громад, зокрема і об’єднаних.

Ще один напрямок — це створення сучасних комунальних підприємств в районах, містечках і селищах. Тим паче, що ті ж об’єднані територіальні громади вже звертаються до обласної влади, Офісу реформ з проханням допомогти створити такі підприємства і правильно розрахувати тарифи на комунальні послуги.

– Радий чути, що Полтава займає провідну роль у впровадженні Проекту, але потрібно говорити і про якість. Це те над чим нам потрібно буде попрацювати. Реалізація Стратегії поводження з твердими побутовими відходами у полтавському субрегіоні – масштабний проект співробітництва, – сказав міжнародний експерт проекту.

На запитання німецьких експертів, що буде відбуватися, якщо Проекту GIZ надалі не діятиме в регіоні. Валерій Головко зазначив, що необхідно підвищувати кваліфікацію співробітників.

– Багаторічна централізація не дозволяла нам отримати якісні управлінські кадри. Це буде нашим наступним напрямком співпраці з Проектом GIZ.

13324104_1166344560074286_1448616315_o

Фото: Олег Журавльов

Валерій Головко подякував експертам з Німеччини за підтримку та сприяння у розвитку регіону. Незабаром, у Києві представлять результати співробітництва Проекту GIZ на Полтавщині.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: