Економія часу та грошей. У Полтаві презентували безкоштовний онлайн-сервіс «SOFT.FARM»

Як зробити аграрне виробництво рентабельним та більш ефективним? Відповідь на це питання знають розробники програмного ІТ-продукту «SOFT.FARM». Компанія «Кварт-Софт» пропонує аграріям інноваційний та безкоштовний on-line сервіс, який дозволяє агрономам планувати посіви на землях підприємства, вести контроль та облік роботи та розраховувати об’єми робіт і використання сільськогосподарської техніки.

_DSC0029

12 жовтня 2016 року на кафедрі економічної кібернетики та інформаційних технологій Полтавської державної аграрної академії відбувся круглий стіл. Його тема стосувалася підтримки діяльності підприємств АПК інформаційними системами. Саме в рамках цього заходу розробники системи «SOFT.FARM» і презентували цей продукт.

Про призначення та роботу сервісу журналістам «Трибуни» детально розповів директор з перспективного розвитку компанії «Кварт-Софт» Микола Кондратюк:

– Продукт призначений для того, щоби наші аграрії змогли організувати облік, почати планувати посів, розробити виробничий план, могли розрахувати потреби у мінеральних добривах, розробляти технологічні карти, переносити фактичну інформацію з первинних документів для ефективного вироблення аналітичних продуктів. Та найголовніше, що дасть цей продукт аграріям – вони можуть побудувати зручний управлінський облік на підприємстві, – розповідає пан Кондратюк.

Раніше ці операції виконувалися на папері. За словами Кондратюка, інформація в паперовому вигляді не є якісним продуктом для ефективного прийняття рішень. На це потрібен час. Ця інформаційна система зекономить час аграріїв, пришвидшить аналітичні процеси на підприємствах, що потягне за собою пришвидшення темпів прийняття рішень.

Програма буде доступною для аграрних підприємств Полтавщини. Модулі планування будуть надаватися безкоштовно. А от програми для формування первинних документів будуть доступні лише тим, хто заплатить за них гроші. Вартість однієї сторінки – 1 гривня.

– Ми пропонуємо підприємствам змінити напрямок своїх витрат. Зараз вони пускають ці гроші на друкування бланків. А ми агітуємо їх, щоби вони не витрачали ці гроші на купу паперу, а вносили інформацію до системи, отримували аналітичний продукт, платіть за нього мінімум коштів, та економте при цьому максимум свого часу й зусиль, – додає Кондратюк.

У підтримці на розповсюдженні цього продукту зацікавлені не тільки розробники та прогресивні фермери. Представники облдержадміністрації, які були присутні на круглому столі також розповіли про інтерес влади до впровадження системи.

Так, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА, Сергій Фролов зазначив, що сучасні технології та креативні кадри потрібні аграрному сектору, й тому влада зацікавлена у їх підтримці.

– Ми спілкуємося з представниками малого та середнього бізнесу, і доносимо до них ідеї по впровадженню таких інформаційних систем. В обласній програмі розвитку малого та середнього бізнесу прописана підтримка таких креативних починань. Тому ми будемо презентувати фермерам цю інформаційну систему, а також інші сервісні продукти, які будуть з’являтися.

Пан Фролов додав, що на Полтавщині вже є підприємства, які використовують цей ІТ-продукт, і він впевнений у тому, що система є ефективним інстрментом покращення роботи аграріїв.

Довідково: Як пише портал «Аграрний тиждень. Україна» інтерфейс сервісу SOFT.FARM максимально простий, хоча надає користувачу якомога більше інформації. Розробники поєднали в одній екранній формі історію полів, поточні посіви і ротаційну таблицю схем сівозмін, зберегли при цьому можливість внесення і редагування даних в один клік.

Сервіс зручно використовувати на комп’ютері, ноутбуці, планшеті та мобільному телефоні. Варто лише завантажити необхідні дані в систему, і вже за заданими параметрами система аналізує, складає плани, схеми, звіти, технологічні карти – все, що раніше робили вручну.

Наразі в сервісі SOFT.FARM безкоштовними є модуль планування посівів і виробничого плану, формування агрохімічного паспорту і нанесення меж полів на географічну мапу. Другий безкоштовний модуль – технологічна карта. Модуль дозволяє розробити поопераційну карту вирощування сільгоспкультур, розрахувати на задану врожайність потребу в міндобривах, насінні, ЗЗР, паливно-мастильних матеріалах і зарплатні для тих, хто виконує згадані роботи.

В розрахунок мінеральних добрив закладений балансовий метод, який розраховує необхідну кількість мінеральних елементів (азот, фосфор, калій). Відповідно до агрохімічних паспортів потрібно внести в систему кількість поживних речовин у ґрунті на поточний момент, – пояснює Микола Кондратюк. – Система містить довідник споживання кожною культурою міндобрив. Програма збалансовує всі ці показники та визначає, яких і скільки речовин потрібно внести. Система має довідник, де вказано, скільки елементів містить конкретне мінеральне чи органічне добриво. Після цього, в залежності від потреби, програма вибирає добриво, що найбільш підходить».

Платними модулями сервісу SOFT.FARM є електронний документообіг. Наприклад, списання міндобрив та хімічних засобів, обліковий лист машиніста-тракториста, акт переробки зерна, товарна накладна та акт виконання робіт. «Ми пропонуємо перенести все це в єдину систему, завести всю інформацію, зберігати, аналізувати інформацію, роздрукувати при потребі, – розповідає Микола Кондратюк. – Для підприємства перехід на таку систему не нестиме додаткових витрат. Ми пропонуємо просто змінити напрям витрат з друкування і заготівлі паперових бланків на електронний документ».

Оскільки ефективність використання подібних ІТ-систем залежить від уміння працівників ними користуватися, компанія QUARTSOFT підписала угоду з Полтавською державною аграрною академією і вже з 1 вересня нового навчального року на базі кафедри економічної кібернетики буде відкрито центр з навчання саме цього напряму. Крім того, в процесі створення – мережа агентів по всій Україні, які допомагатимуть агропідприємствам налаштувати систему і навчатись працювати з нею.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також:

Нові коментарі