Дванадцять за півроку: добровольці з Полтавщини продовжують отримувати статус учасників АТО

Полтавська область стала першою, де на офіційному рівні визначено статус добровольців-учасників антитерористичної операції. Бійці добровольчих підрозділів, які його отримують, мають ті ж права на гарантовані обласним бюджетом пільги, що й військовослужбовці ЗСУ та НГУ.

Посвідчення

Посвідчення

Сергій Костромінов з Кременчука – один з тих, хто нещодавно отримав статус добровольця-учасника антитерористичної операції та відповідне посвідчення. Тепер матиме право на ті ж гарантовані обласним бюджетом пільги, що й військовослужбовці Збройних сил України та Нацгвардії. У ніч з 18 на 19 лютого 2014 р., під час кривавих подій на Майдані, він отримав осколкові поранення від розриву світлошумової гранати. Однак це не завадило йому влітку того ж року піти добровольцем на фронт. Обрав для себе штурмовий батальйон «Азов». У його складі воював під Мар’їнкою, кілька разів разом з іншими підрозділами батальйон намагався штурмувати Іловайськ. Востаннє – буквально за кілька днів до того, як українські захисники потрапили у страшний «Іловайський котел». Також Костромінов відповідав за закупівлю першої важкої техніки для «Азову». Два БРДМ, БТР та МТЛБ придбали тоді у приватних осіб. Пізніше займався питаннями матеріально-технічного забезпечення при мобілізаційному пункті «Азову» у Полтаві.

– Власне, я мав бути оформлений одразу як боєць силового підрозділу. Здав на мобілізаційному пункті у Києві свої документи, пройшов медкомісію – і поїхав в Урзуф, де була база «Азову». Документи все не приходили, довелося дзвонити. Тоді й пояснили, що в органах внутрішніх справ існує віковий ценз – 50 років. Вам, мовляв, 51, тому офіційно вас оформити не можемо. Але я вже все одно залишився воювати.

У кожного з 12 добровольців, що отримали посвідчення про участь в антитерористичній операції від Полтавської ОДА за ці півроку – своя історія. Нагадаємо, всього виготовили 70 посвідчень. Але їх вручення просувається повільно, бо кожного претендента ретельно перевіряють. На доказ своєї участі в АТО доброволець має подати чималий пакет документів: нотаріально завірені свідчення бойових побратимів, які вже мають посвідчення УБД; копії їхніх посвідчень; заяву від командирів своїх добровольчих об’єднань, яка б підтверджувала їхню участь в АТО; заяву від власного імені з проханням визнати учасником антитерористичної операції; фото- та (або) відеодокази участі у війні та ін.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: