Два погляди на одну сесію: керівництво Полтавської облради та фракції “Опоблоку”

0

На сайті фракції “Опозиційного блоку” Полтавської облради 19-го лютого оприлюднили заяву про те, що 16-го лютого на сесії Полтавської облради відбулися грубі порушення під час голосування питань, внесених до порядку денного. Через це депутати вирішили відкликати свої голоси. “Трибуна” вирішила розібратися у цій ситуації.

18-та сесія обласної ради. Фото: http://www.oblrada.pl.ua

18-та сесія обласної ради. Фото: http://www.oblrada.pl.ua

Олег Сазонов, голова фракції “Опозиційного блоку” облради розповів наступне:

– Сесія проходила у режимному підприємстві, де не було ні громади, ні доступу людей, це по-перше. Друге – шість карточок різного кольору, ми не встигали їх заповнювати та заплутались, вже не розуміли за що ми голосуємо. Зала була маленькою з поганим звуком, погано було чути голову ради. Раніше ми по-іншому голосували, а зараз таке нововведення і не дуже зручно було голосувати.

У свою чергу керівництво Полтавської обласної ради у складі Олександра Біленького та двох його заступників Євгена Холода та Анатолія Ханка опублікували заяву, в якій зазначають що будь-які звинувачення у “порушеннях” є надуманими та безпідставними.

Як сказано у заяві, порядок голосування та місце проведення сесії обговорювалися на засіданні Президії обласної ради, у якому взяли участь представники депутатських фракцій, у тому числі й від “Опозиційного блоку”. Відповідні рішення були затверджені на сесії. І знову жодних застережень від “Опозиційного блоку” не надходило.

Депутати також нагадали, що чинне законодавство України та Регламент Полтавської обласної ради не передбачають механізму відкликання голосів після прийняття рішення.

Тому заява фракції Опозиційного блоку є нічим іншим як банальною демагогією та струшуванням повітря. Ми розуміємо причину, що зумовлює подібну поведінку фракції Опозиційного блоку: в ході пленарного засідання депутати від даної політичної сили проголосували за звернення облради до ОДА та місцевих рад з рекомендаціями вжити заходи для припинення публічного відтворення російської медіа-продукції. Вочевидь цей без перебільшення патріотичний крок міг викликати невдоволення вищого партійного керівництва та змусити їх виправдовуватися подібним чином“, – заявили керівники Полтавської облради.

14 серпня 2018
13 серпня 2018