Думки нарозхрист. Депутати опозиційної фракції міськради поки що не підтримали надання пільг забудовникам

Роман Грицун
13:12 | 08 грудня 2016
0

Незабаром міська рада може скасувати пайовий внесок для забудовників, який ті сплачують за введення готового об’єкта в експлуатацію. За таку ідею готові проголосувати депутати міської ради Олександр Шамота та Андрій Матковський. Однак, депутати з фракції «Самопоміч» не поспішають роботи висновки та підтримувати цю ідею. Юрій Бойко, Дмитро Сенчакович та Ігор Окіпнюк говорять, що потрібно вивчити це питання більш детально.

Депутати опозиційної фракції міськради поки що не підтримали надання пільг забудовникам. На фото: депутат Полтавської міської ради від “Об’єднання “Самопоміч” Дмитро Сенчакович

Депутати опозиційної фракції міськради поки що не підтримали надання пільг забудовникам. На фото: депутат Полтавської міської ради від “Об’єднання “Самопоміч” Дмитро Сенчакович

Депутати з фракції «Самопоміч» Дмитро Сенчакович та Ігор Окіпнюк розповіли журналістам «Трибуни», що в цьому питанні слід розібратися, вивчити досвід інших міст, і тоді вже відкидати або ж підтримувати ідею. Тому, як голосуватимуть представники цієї опозиційної сили у міськраді – поки невідомо.

– Приміром один забудовник на вулиці Боровиковського побудував колектор, до якого можуть підключатися інші об’єкти. Але міська влада не знищила ставку пайової участі цьому забудовнику. Так, є приклади, коли влада ішла на зустріч, і відміняла ставку пайової участі тим забудовникам, які запускали у експлуатацію невеликі за об’ємом забудови, і при цьому займалися впорядкуванням благоустрою прилеглої території за свій кошт. Та все, у цьому питанні варто розбиратися, – говорить Дмитро Сенчакович.

Є депутати полтавської міської ради, які цілковито підтримують ідею ліквідувати розмір пайової участі для забудовників. Олександр Шамота заявив, що забудовники при введені об’єкту в експлуатацію, сплачують до бюджету від 4 до 10 % коштів від вартості будови. Однак, при цьому, влада може зменшувати або ж узагалі ліквідовувати розмір цих виплат. При цьому міська рада одним забудовникам зменшує відсотки виплат, а іншим – ні. У цьому депутат бачить корупційну складову.

На думку депутата нульовий відсоток дасть можливість прибрати корупційну складову в цьому питанні. Забудовники зможуть таким чином зменшити вартість будівництва вже на стадії проектування. Вивільнені кошти, на думку пана Олександра, можуть бути спрямовані на збільшення обсягів забудов, створення нових робочих місць та відрахувань до міського бюджету.

Олександр Шамота

Олександр Шамота

Депутат підготував звернення до забудовників, які працюють у Полтаві, з пропозицію підтримати цю ініціативу та звернутися до управління економіки з цим проханням.

Крім того, депутат полтавської міськради Андрій Матковський та його фракція готові підтримати рішення про відміну ставки пайового внеску для забудовників. Ця ідея, за словами політика, вже давно обговорюється у Верховній Раді України.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: