ДПІ Полтави нагадує про оподаткування додаткових джерел доходу

Державна податкова інспекція Полтави нагадує про те, що здача в оренду власного майна також вважається додатковим джерелом заробітку.

ДПІ Полтави нагадує про оподаткування додаткових джерел доходу

ДПІ Полтави нагадує про оподаткування додаткових джерел доходу

Доволі часто українці забувають про те, що здача нерухомості в аренду теж підлягає оподаткуванню. Стаття 170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм.

Такою нерухомістю вважається одна кімната у квартирі, сама квартира, гараж, дачний будинок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здача майна в аренду може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця фізичною особою – підприємцем.

Кожного кварталу протягом 40 днів після його закінчення орендодавець, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, повинен нарахувати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5% із суми отриманого доходу.

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Вона подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника.

Крім відповідальності за несплату податків, не потрібно забувати і про те, що право на оформлення субсидій надається особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: