“DOZORRO” у Полтаві. Як це було (Фото)

Лілія Войцехівська
18:06 | 19 червня 2018
1

19 червня у рамках проекту “DOZORRO Десант”, команда громадського контролю держзакупівель “DOZORRO” приїхала у Полтаву.

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

Гості розповіли представникам бізнесу, замовникам, громадськості, як користуватися перевагами системи електронних державних закупівель “ProZorro” та сервісу “DOZORRO”.

– “DOZORRO” – це платформа громадського контролю закупівель, утворена на основі даних публічної системи “ProZorro”. Станом на сьогодні – це більше 2 млн тендерів на понад 1 трильйон гривень. У цій системі відбуваються торги на різні суми. “DOZORRO” дає доступ до абсолютно всієї системи закупівель. Тепер кожен має можливість контролювати найменшу копійку, витрачену в нашій державі. Але не все відбувається так прозоро і правильно, як нам того б хотілося. Тому “DOZORRO” має об’єднати в собі намагання громадянського суспільства проконтролювати і підвищити ефективність використання наших коштів, – розповідає директор програми інноваційних проектів “Transparency International Україна” Віктор Нестуля.

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

У Полтаві “DOZORRO Десант” провів три паралельні заходи. Один – для замовників Полтавської області. Говорили про те, як уникати помилок, слідкувати за порушеннями, використовувати усі переваги сервісів. Другий – для представників бізнесу, які вже торгують або лише збираються подати першу пропозицію. У рамках цього заходу координатори розповіли, які зміни плануються у сервісі “DOZORRO”, які найчастіше виникають помилки, пояснили основні інструменти моніторингу. Третій – для журналістів-розслідувачів.

Іван Лахтіонов, координатор DOZORRО

Іван Лахтіонов, координатор “DOZORRО”

Іван Лахтіонов, координатор “DOZORRО”, розповів про проблеми публічних закупівель, які стосуються підземних переходів Полтави:

– Будь-який громадянин може долучатися до процесу контролю публічних закупівель. Підземні переходи – це досить цікаве місце. По даному підряду вже відкриті кримінальні провадження на фірму, яка не виконала умови договору. Цікаво, що місцева влада не зацікавлена в тому, щоб ці роботи були виконані. Зараз вже третя спроба відремонтувати підземки. Дві інші були невдалими, бо замовник уклав прямий договір із виконавцем, якого невідомо яким чином обирав. Кошти перерахували.

Підземний перехід Полтава

Підземний перехід у центрі Полтави

За словами Івана Лахтіонова, працівники міської ради разом з підрядником, ймовірно, підробили документи, за якими здійснювалася проплата.

– Зараз ми слідкуємо за цим розслідуванням і будемо інформувати громадськість про розвиток подій. Кошти повернули, але місцева влада знову робить помилку і укладає договір з нещодавно зареєстрованою компанією. Виділені великі кошти: було 1,4 млн гривень, а зараз це вже 10,4 млн.

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

Також гості міста поспілкувалися зі студентами Української медичної стоматологічної академії. Адже там невдовзі студенти мають отримати відреконструйований спортивний майданчик для міні-футболу біля гуртожитку №3. За нього університет заплатить 750 тисяч гривень фірмі “Новобудгруп”, що зареєстрована менше року тому. Окрім цього, в бібліотеку купили 32 підручники з медицини. За 2 461 екземплярів заплатили 920 тисяч гривень. Тому активне студентство зможе перевірити, чи є ці книги в бібліотеці навчального закладу.

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

 Артем Бабак, координатор DOZORRO

Артем Бабак, координатор “DOZORRO”

Поспілкувалися також і з батьками учнів шкіл та дітлахів, які виховуються у садочках. Координатор “DOZORRO” Артем Бабак розповів про те, як можна дізнатися, які ремонти замовляла школа, де навчається ваша дитина:

– Це стосується кожного громадянина Полтави. Ми підготували цікавий інструмент: інтерактивна карта ремонту шкіл у Полтавській області. Тепер батьки зможуть побачити, чи дійсно проводився ремонт, бо часто просять робити добровільні внески, хоча по факту вже все оплачено державою. Так, у Полтаві на ремонти 86 шкіл та дитячих садків витратили 192 млн гривень. За останні два роки провели 550 закупівель. Найбільше витратили на школу №3 та дитячий садок №6 – 43 та 20 млн грн відповідно.

Щоб знайти школу за номером, натисніть на квадрат в правому верхньому куті для переходу на сторінку Google-карти і скористайтесь пошуком. У ньому відображені закупівлі, які проводилися з 2016 року:

Полтавці можуть відслідковувати процес ремонту доріг та дізнаватися, куди йдуть їхні кошти. Адже даний тип закупівель часто проходить із суттєвими порушеннями. Наприклад, без визначення конкретних вулиць, що є порушенням законодавства.

Зокрема, 22 травня 2018 року Полтавська міська рада уклала договір на 138 млн грн на ремонт доріг. Активісти “DOZORRO” виявили у ній ряд порушень.

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

“DOZORRO Десант” планує свій маршрут Україною далі та закликає полтавців відслідковувати раціональне використання бюджетних коштів і повідомляти про знайдені порушення чи невиконання умов закупівлі.

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

DOZORRO у Полтаві (Фото)

“DOZORRO” у Полтаві (Фото)

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Круто! Мабуть для перехожих було дуже ефектно та пізнавально

22:14 | 19 Червня 2018
Олег
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: