“Доступні ліки”: перелік препаратів у державній програмі реімбурсації поки що не змінився

У 2017 році більше 279 тисяч мешканців Полтавщини отримували препарати за державною програмою реімбурсації – відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань, астми та діабету ІІ типу. Цього року перелік препаратів обіцяли збільшити.

Доступні ліки

Доступні ліки

Більше 279 тисяч мешканців Полтавщини отримали препарати від серцево-судинних захворювань, астми та діабету ІІ типу за програмою реімбурсації «Доступні ліки», Нагадаємо, її суть у тому, що держава повністю чи частково відшкодовує вартість препаратів, зазначених у відповідному реєстрі. Знайти його можна на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Загалом було відшкодовано понад 25 мільйонів гривень.

– У 2018 році цю цифру обіцяють збільшити до більше, ніж 36 мільйонів. Також є плани про збільшення кількості препаратів у переліку, але наразі це не відбулося, – говорить заступник директора обласного Департаменту охорони здоров’я Ігор Куделич.

Також у 2018 планували збільшити кількість хвороб, при яких пацієнти могли б претендувати на відшкодування вартості препаратів з державного бюджету. Планувалося, що це будуть хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності. Однак наразі цього не відбулося, і чи будуть реалізовані ці плани у 2018, поки що не відомо.

Нагадаємо, влітку МОЗ вперше оновило реєстр ліків, які підпадають під програму реімбурсації. До нього увійшло 198 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів. У порівнянні з попередніми місяцями в новому реєстрі стало ліків на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет 2-го типу, 4 – на бронхіальну астму, повідомляється тут. 32 препарати є для українців зовсім безкоштовними, інші можна отримати в аптеках, які беруть участь у програмі, за невелику доплату.

Крім того, наприкінці 2017 року уряд ухвалив зміни до програми, які дозволяють збільшити кількість безоплатних препаратів щонайменше на 10 торгових назв та додають 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу. Насамперед мова йде про доповнення програми ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу — Лозартан та Глібенкламід.

Для виробників у наступному році запрацює новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби, фармкомпанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити ланку препаратів, що відшкодовуватимуться на 100% за державний кошт, йдеться на сайті МОЗ.

Також у 2018 році буде введено електронну звітність для аптек і закладів охорони здоров’я та надано можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів. Передбачається запровадження електронного рецепту. Пілотний проект має розпочатися весною у 4-5 областях та місті Бахмут.

Довідково: Нині близько 6800 аптек беруть участь у проекті. У 2017 році пацієнти отримали ліки майже за 12 мільйонами рецептів на суму понад 500 млн грн. За час, коли програма набирала обертів і люди почали їй довіряти, кількість пацієнтів, які скористалися можливістю, збільшилася у 10 разів.

Про алгоритм отримання безкоштовних ліків ми писали тут: «Як це працює: алгоритм отримання безкоштовних ліків».

Дізнатися, які аптеки беруть участь у програмі реімбурсації, можна на http://liky.gov.ua/

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: