Дорожники закликають утриматися від поїздок в негоду

4

Протягом останніх днів на Полтавщині погіршуються погодні умови. На окремих ділянках доріг утворюється ожеледиця. За прогнозами синоптиків, ситуація буде ускладнюватися. 11 січня Полтавщину накриє активний циклон. Дорожники закликають водії без нагальної потреби не вирушати в тривалі мандрівки.

Дорожники закликають утриматися від поїздок в негоду

Дорожники закликають утриматися від поїздок в негоду

Найближчими днями очікується погіршення погодних умов. 10 січня з південного заходу (Греція) на Україну почнеться переміщення активного циклону. 11 січня негода дістанеться Полтавської області. Очікуються значні опади, переважно у вигляді снігу. На півдні області — також у вигляді снігу та мокрого снігу. Місцями в південній частині області можливе налипання мокрого снігу, ожеледні явища. Приріст снігового покриву, за попередніми оцінками, складатиме 10-20 см.

– Внаслідок коливання температури, опадів у вигляді снігу, поривів вітру вже зараз на проїзній частині утворюється ожеледиця. Згідно ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану» першочергово підрядними організаціями проводиться обробка підйомів, спусків, кривих малого радіусу, ділянок з незабезпеченою видимістю, — розповідає заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолій Мягкохліб.

У САД просять водіїв, особливо вантажних транспортних засобів, утриматися від поїздок в негоду. Якщо ж сніг застане у дорозі — фахівці радять зачекати на одному з місць відстою. Під час подорожі варто подбати про необхідний комплект речей: лопата, щітки, трос, запас палива, теплі речі, зарядні пристрої. Неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху: не перевищуйте швидкості, не порушуйте правил маневрування, звертайте особливу увагу на пішохідні переходи, слідкуйте за дорожніми знаками.

В разі утворення ожеледиці, снігових заметів, відсутності проїзду просять повідомляти диспетчеру Служби (050 409 80 01). Якщо необхідно витягнути автівку, радять звертатися до Служби порятунку (101) , оскільки в підрядників Служби автодоріг немає технічної можливості проводити буксирування.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Полтавській області

15 января 2019
14 января 2019