Дорога Полтава-Харків може бути добудована за 2 роки – голова Укрдорінвест

2

“Термін реалізації робіт – два роки, тобто теоретично до кінця 2019 цей проект ми завершимо”, – відзначає голова Укрдорінвесту.

Дорога Полтава Харьків

Проект продовження робіт на ділянці дороги М-03 від Полтави до Харкова в 2016-2017 роках передбачав фінансування від Світового банку в розмірі 560 млн. євро і припускав, що з моменту запуску підрядник починає і роботи, і вибірку коштів. Однак, не було розроблено ні проектної, ні тендерної документації, ні зроблено навіть землевідведення, необхідної для реалізації проекту.

Про це в інтерв’ю  ZN.UA  розповіла голова Укрдорінвест Олена Криворучко. Тому, за її словами, фінансування Світовим банком було суттєво зменшено. До такого результату призвели помилки Мінфіну, Міністерства інфраструктури та Укравтодору.

“Попередні керівники всіх цих структур чомусь думали, підписуючи кредитний договір, що вся необхідна документація у них вже є і все готово. Для них підписання будь-якої такої угоди – політичний бонус, можливість сказати, що ми змогли домовитися і залучити кошти донорів. При цьому, не важливо чи готові всі компоненти, необхідні для реалізації, чи зможемо ми реально цей проект реалізувати, чи встигнемо вкластися у терміни”, – зазначає керівник відомства.

За 2016-2017 роки було виконано всю необхідну роботу, і сьогодні проект знаходиться на стадії узгодження з підрядником.

“На сьогоднішній день ми на стадії узгодження з підрядником контракту на виконання робіт на 170 млн. і плануємо в цьому році його підписати. На жаль, за правилами не можемо поки назвати цю компанію, але, якщо підрядник виявиться добросовісним, то з нового року почнуться безпосередньо будівельні роботи. Термін реалізації робіт – два роки, тобто теоретично до кінця 2019 цей проект ми завершимо”, – відзначає Криворучко.

20 травня 2018
19 травня 2018