Допомога ВІЛ-інфікованим полтавцям стане якіснішою

0

25 лютого у приміщенні Полтавської ОДА відбулося засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією. На засіданні презентували проект «Пілотування сталої моделі надання життєво важливих послуг для ключових груп населення та людей, які живуть з ВІЛ».

DSC_0248

У Полтаві реально відбувається реформування медицини, – зауважила керівник проекту USАID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані.

Вона розповіла про основні завдання пілотного проекту. Він спрямований на розробку моделі сталого надання ВІЛ-послуг, усунення перешкод щодо послуг, які надають заклади охорони здоров’я за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, допомогу місцевим органам влади стосовно нових моделей фінансування.

DSC_0258

На прикладі Полтавської області система інтегрованих послуг вже реалізована в наркологічній службі, наступне завдання – менш ніж за 2 роки реформувати первинну ланку та інтегрувати систему ВІЛ-послуг. На прикладі Полтави система вже запрацювала на базі ПМСД №1 і 2, – повідомив виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко.

Довідка: проект Deloitte «Реформа ВІЛ-послуг у дії» розпочав свою роботу на Полтавщині у 2014 році. В його рамках надано технічну допомогу в розробці проекту «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки», яка була прийнята на сесії Полтавської обласної ради у жовтні 2015 року.

Юлія Злепко

Коментувати

19 березня 2018