Документальна драма. “Вій”. Перезавантаження

Трибуна
2018-04-05

У рамках Відкритого регіонального фестивалю «В гостях у Гоголя», який традиційно вже 10-й рік поспіль проводиться в Полтаві до кожної річниці народження Миколи Гоголя, театральний колектив Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка запропонував увазі глядача виставу «Вій. Докудрама». На чернігівській сцені прем’єра відбулася 23 червня 2017 року.

Документальна драма. "Вій". Перезавантаження

Документальна драма. «Вій». Перезавантаження

Докудрама «Вій» – це креативне втілення режисером-постановником, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим п’єси сучасної української драматургині Наталі Ворожбит. Використана лише фольклорна гоголівська фабула. Сюжетні ж події твору майстерно перенесені авторкою у сьогочасну реальність.

Двоє французьких студентів приїздять в Україну на сільське весілля до «інтернет-знайомої» одного з них – Оксани. Хлопці несподівано опиняються у вирі неймовірних та містичних подій, які почасти знаходяться за межею об’єктивного усвідомлення, але торкаються потаємних духовних глибин, де приховані відповіді на сакральні питання: Чому так живемо?.. Який спадок залишаємо?.. Чи вміємо каятися, прощати і просити прощення… і не лише для своєї душі?.. Наталя Ворожбит переосмислює постать Оксани. Цей образ в осучасненій версії «Вія» несе в собі не зло, а пожертву.

Авторські ходи складно передбачити. Вони, як і несподівані режисерські рішення, цікаві акторські знахідки, спрямовані на створення вражаючого, досить складного сценічного дійства, яке спонукає до роздумів.

Мова вистави наближена до реальної, у ній багато грубих слів. Полтавський глядач відгукнувся на чернігівську інтерпретацію «Вія» оплесками, стоячи.

Документальна драма. "Вій". Перезавантаження

Документальна драма. «Вій». Перезавантаження

Враженнями від вистави з «Трибуною» поділилася керівничка дитячої телевізійної студії «Разом», заслужена журналістка України Наталя Святцева:

– Спочатку не могла зрозуміти: Чому «докудрама»? А потім – мов блискавка. Документальна ж драма, бо настільки вона реалістична! Зубожіння матеріальне веде до духовного зубожіння. Й не лише окремих осіб, а й соціуму. І це потребує спокути. Хлопці-іноземці, один з яких має українське коріння, стали ковтком свіжого повітря для сельчан, певним перезавантаженням. Також прекрасна сценографічна робота! Вистава крутезна!

Слід зазначити, що за постановку «Вія» Андрію Бакірову було присуджено найвищу відзнаку в галузі театрального мистецтва премію ім. Леся Курбаса, 2018 року. А виконавиця ролі старої баби Соньки Любов Колеснікова з нагоди професійного свята та вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та майстерність 26 березня отримала звання заслуженої артистки.

Тетяна Сушко, студентка «Школи сучасної журналістики»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: