До Полтави завітав XII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

0

Цього року найяскравіші документальні фільми про права людини побачать мешканці Полтави  та району, починаючи з 23 листопада і по 10 грудня 2015 року. Про це, сьогодні, розповіли на прес-конференції присвяченій Мандрівному фестивалю у Полтаві.DSC_0099_1500x1000

16 жовтня розпочав свої покази у містах України XII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини  Docudays UA. Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці 150 міст України, зокрема і мешканці Полтави та району. Започатковала цю традицію ще у 2006 році Полтавська філія Суспільної служби України і Полтавська обласна організації Національної спілки письменників України.

Регіональний координатор фестивалю, Тетяна Білоброва, розповіла про цьогорічну програму її особливості. В цьому їй допомагали Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України та Наталія Кірячок, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.

DSC_0102_1500x1000

Тематика фестивалю кожного року різна, цього разу це – ПРОПАГАНДА. Зі слів організаторів, не зважаючи на лейтмотив, фестиваль не пропагує нічого, він є аполітичним, не комерційним, і підтримує демократичні принципи (свободу думки, свободу слова).

Цього річ програму склали з урахуванням інтересів потреб і особливостей полтавської публіки. Фестиваль буде показуватись в Полтаві, Лубнах, Гадячі, Зінькові, Диканьці, Лохвиці, Гребінці, Чорнухах.  Частина показів проходитиме у закритому режимі, наприклад у навчальних закладах, куди за міркуваннями безпеки сторонніх не пускають, але будуть і відкриті.

Організатори вірять в те, що таким чином, за допомогою таких фільмів режисери намагаються привернути увагу до прав людини, змінити її поведінку, її світогляд і змінити суспільство. Тому Мандрівний фестиваль покаже дві стрічки з програми Пропаганда. Представлений в ній фільм «Це моя земля» Тамари Ерде буде продемонстрований у студентській аудиторії. Фільм зачіпає важливі сфери суспільного життя – освіту та політику.

До програми фестивалю, також увійшов фільм з програми ЕФЕКТ ГРУЗІЇ. Полтавці побачать фільм режисера Шалва Шенгелія «Володар», в якому автори намагаються знайти відповіді на питання про те, чи потрібен пам’ятник Сталіну.

У стрічці показано, як історію однієї держави можуть розповідати два вчителі історії. Вони різної національності, різного віросповідання і розповідають у абсолютно різний спосіб. Але проблема полягає у тому, що діти і глядацька аудиторія, вони – однакові. І в цьому фільмі показані відповідальні моменти, коли у дітей закладається розуміння того, звідки походить держава Ізраїль, як і чому вона утворилася. Ось така складність пропаганди, – розповіла Тетяна Білоброва, регіональний координатор фестивалю.

Загалом, глядачі Мандрівного фестивалю у Полтаві побачать понад 15 найкращих документальних фільмів України та світу. Покази проходитимуть в Галереї мистецтв, кінотеатрах, вищих навчальних закладах, школах, бібліотеках. Після показу організатори влаштують тематичні обговорення для того, щоб перегляд картини спонукала до аналізу порушених в ній проблем та віднайти шляхи їх вирішення.

За ці роки відбулося дуже багато змін у фестивалі і організації в Полтаві. В перші роки виникали труднощі, з аудиторіями з запрошенням глядачів. Зараз цих проблем вже менше. Полтавський глядач всі ці роки, якоюсь мірою, виховувався на документальному кіно, – говорить Наталія Кірячок, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України. – Фільми складні для сприйняття. Запрошуємо всіх , але легкого перегляду ми вам не бажаємо.

taPFyaQS1rM

Графік відкритих показів у Полтаві

25 листопада, 13:30, фільм «Володар» – Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, м. Полтава, вул. Фрунзе,5

26 листопада, 13:30, фільм «Точка відліку» – Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.П. Котляревського, м. Полтава, вул. Леніна, 17

28 листопада, 16:00, фільм «Інша країна», «Володар»,

29 листопада, 14:00, фільм «Комплекс кенгуру», «Жертвопринесення» – Полтавська обласна організація Національної спілки письменників  України, м. Полтава, Соборний майдан,15

29 листопада, 13:00, фільм «В’язні Кануна» – Полтавська міська бібліотека для юнацтва ім. Олеся Гончара, м. Полтава, вул. Енгельса,25.

Олена Костиря

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018