До Полтави завітав професор Единбурзького університету

0

29 січня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася зустріч з археологом кіно, кандидатом мистецтвознавства, професором Единбурзького університету Сергієм Гавриленком.

IMG_8487

Сергій Гавриленко провів свої дитячі роки та навчався у 14 школі в Полтаві. Саме тому його першою книгою стала «Полтава кинематографическая». Проте це не єдина книга автора.

Як зазначає головний бібліотекар з масової роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені О. Гончара Валентина Гринько, зустріч з видатним полтавцем відбулася експромтом.

Ми часто запрошуємо до бібліотеки різних письменників, поетів, але особистостей такого формату у нас ще не було.  А «виловити», як то кажуть, нам вдалося пана Сергія між Единбургом, Києвом та Полтавою на декілька годин, за що ми йому дуже вдячні, – говорить головний бібліотекар.

Свою розповідь професор поділив на 2 частини. Таким чином він стисло ознайомив учасників лекції з історією кінематографії. В перерві між доповіддями кожен бажаючий мав змогу на макетах, створеними учнями Сергія Гавриленко, подивитися, як працюють різні апарати, що передували виникненню сучасного кіно.

IMG_8488

Також пан Сергій у своїй розповідв не оминув і видатних полтавців.

Тепер перейдемо про полтавців. Це вже конкретно від світових проблем чи історії до вас. В першій книзі «Полтава кинематографическая» були викладені мої дослідження за 7 років, які стосуються Полтави та кіно. Так, як я кінознавець, історик та жив у Полтаві – зрозуміло, що перш за все я обрав саме це місто. Проте з цієї теми в архівах нічого не було, та окрім Віри Холодної ніхто ні про кого більше не чув.  Але ми знайшли ще трьох полтавців, які були причетні до розвитку кіно – це Володимир Гайдар, якому за нашої ініціативи встановили меморіальну дошку, а також Микола Колін та Григорій Хмар, – розповів кандидатом мистецтвознавства.

По закінченню заходу лектор пообіцяв, що направить до бібліотеки хоча б один або два екземпляри книжки, не дивлячись на їх обмежену кількість.

Наталя Гостило

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018