“До Енея на гостину”: полтавців запросили на гастрономічний ярмарок

У Полтаві на Покрову пригощали автентичними стравами з «Енеїди» Котляревського.

Культурно-гастрономічний ярмарок

Культурно-гастрономічний ярмарок

Не просто благодійний ярмарок, а справжнє гастрономічне свято – на Покрову полтавців пригощали автентичними українським стравами. Незвичний формат запропонував лікар-психіатр Віталій Закладний, який давно цікавиться українською старовиною. Згадки про старовинну кухню він відшукав в «Енеїді» Котляревського. З рецептами довелося важче, але ж і їх вдалося знайти. Віталій Закладний говорить, що знає близько 170 автентичних страв козацької кухні. На ярмарок приготували більше двох десятків. Серед них – куліш і лемішка, пиріжки з різними начинками, пундики, шулики і справжній козацький борщ.

– В організаторів виникла ідея робити благодійні ярмарки тематичними, щоб полтавці більше дізнавалися з історії міста, своїх предків: що козаки їли, що пили, як одягалися, в які ігри грали. Оскільки перший том моєї книжки «Полтавський сувенір» присвячений якраз побутовим звичаям козаків, то там міститься багато згадок про страви. Такий кулінарний акцент видався мені вдалим, – каже Закладний, який давно досліджує звичаї козаків.

Усі виручені на благодійному ярмарку кошти обіцяють витратити на створення у Полтаві першого інклюзивного майданчику для дітей з особливими потребами. Ініціатори проекту наразі не знають, де його встановлять і скільки це коштуватиме. Однак упевнені, що до справи долучаться і полтавські бізнесмени.

Відео – Сергій Котелевець

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

я й половини з того що він назвав не куштувала ніколи.

2017-10-15
Ірина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: